2018 02 19, Pirmadienis
žurnalai
rekomenduojame
vardadieniai
Pagrindinis arrow Būsima mama
Būsima mama
Sąrėmius lengviau ištverti stovint
2009 spalio 26

Australų mokslininkai atliko net 21 tyrimą, kuriuose dalyvavo 4000 moterų ir patvirtino, kad sąrėmių metu būsimoms mamoms reikėtų ne gulėti lovoje, o stovėti. Daugybė specialistų atliktų eksperimentų patvirtino, kad gimdyvėms gulint, jas apima žymiai skausmingesni  sąrėmiai, ir jie trunka ilgiau, nei tuomet, kai gimdyvės klūpi, stovi arba sėdi.
Pasak mokslininkų, jei pirmojo gimdymo etapo metu ne gulėsite gimdykloje, o stovėsite, sąrėmiai truks viena valanda trumpiau!
Gimdyvei gulint, vaisius spaudžia jos stuburą ir juosmens sritį. O „vertikalaus gimdymo“ metu kūdikiui greičiau užgimti padeda ir veikianti žemės traukos jėga.
Vertikalioje padėtyje gimdyvei lengviau stangintis, be to itin svarbūs organai, tarp jų ir gimda bei placenta, geriau aprūpinami krauju, nes neužspaudžiamos kraujagyslės.

 

Skaityti toliau...
 
Gresiantis persileidimas
2009 rugsėjo 30

Kokios yra dažniausiai pasitaikančios nutrūkusio nėštumo priežastys?
Kaip atpažinti grėsmę ir išsaugoti nėštumą?
Ar intymūs poros santykiai gali būti rizikos veiksnys? Persileidimo tikimybė ne vieną būsimą mamą ilgam prikausto prie ligoninės lovos.
Kada dažniausiai įvyksta persileidimai?
Ankstyvieji persileidimai įvyksta per pirmąsias 12 nėštumo savaičių. Po 25-os nėštumo savaitės kalbama jau ne apie persileidimą, o priešlaikinį gimdymą.

Pagrindinės savaiminių persileidimų priežastys:

 

Skaityti toliau...
 
Ar aš laukiuosi?!
2009 rugsėjo 25

Garsiai pagalvojusi, kaip nori silkutės ar konservuotų agurkėlių, tuojau sulauki įtarių aplinkinių žvilgsnių bei klausimų: „Tai sakai norisi kažko sūraus, ar seniai?“ Ir tuojau skuba skelbti diagnozę - "tu laukiesi!" Ak, jei tik tai būtų taip paprasta diagnozuoti, tuomet vietoje ginekologo apžiūros, tyrimų ir testų, pakaktų riebios silkės ir stiklainio agurkų... Iš tiesų keisti potraukiai ir pasikeitęs skonis ne visada yra nėštumo požymis. Daugybė būsimų mamų besilaukdamos nejaučia jokio noro valgyti sūriai. Net ir dingusios menstruacijos 100 procentų neįrodo, kad pastojote. Tad kurie požymiai ir simptomai patvirtina, kad moteris laukiasi vaikelio?

 

Skaityti toliau...
 
Kaip rūpintis savimi po gimdymo?
2007 liepos 13

Net ir pats lengviausias gimdymas palieka pėdsakų moters organizme.

Ką reikia žinoti, kad greičiau atgautumėte jėgas?
Kaip greit ir efektyviai įveikti gimdymo metu patirtą stresą?
Kokia turėtų būti moters intymioji higiena po gimdymo?
Skaityti toliau...
 
Vandens aerobika nėščiosioms
2007 birželio 29
Šiandien visame pasaulyje nėščiųjų fizinei sveikatai skiriama daug dėmesio. Nuo būsimos mamos sveikatos priklauso būsimų vaikų sveikata. Dar ne taip seniai gydytojai rekomenduodavo besilaukiančioms moterims visišką ramybę ir draudė fizinį krūvį. Šiandien specialistai vieningai sutaria, kad toks nėščiųjų pasyvumas kenkia sėkmingam gimdymui ir būsimo vaiko sveikatai. Moters organizme įvyksta daugybė permainų ir fiziškai netreniruotas moters kūnas žymiai sunkiau išgyvena nėštumą ir gimdymą, ne taip greit atsigauna po jo.
Skaityti toliau...
 
Gimdymo etapas - stangos
2007 birželio 08
Kas tos stangos? Pirmojo gimdymo etapo metu gimdos kaklelis atsiveria (per 10 cm) ir kai jau “kelias atviras”, prasideda antrasis – išvarymo etapas. Sąrėmių užduotis – padėti vaisiui palikti jaukias motinos įsčias. Jis slenka gimdymo takais, o gimdyvė pajaučia norą stangintis. Šis etapas tęsiasi 1-2 valandas (ne pirmą kartą gimdančioms – nuo 5-10 min iki 1 val.). Stangos tęsiasi 60-90 sekundžių, kas 2-5 minutes. Tai nevalingas veiksmas – pilvo preso raumenų ir diafragmos susitraukimas. Priešingai nei sąrėmius, stangas gimdyvė gali šiek tiek reguliuoti.
Ko tikėtis šiame etape?
Skaityti toliau...
 
Kvėpavimo pratimai nėščioms
2007 birželio 03
Kiekviena nėščioji trokšta pagimdyti sveiką ir stiprų kūdikį. Vos tik pastoja, moteris susidomi sveika mityba, pradeda užsiiminėti nėščiųjų mankšta ar joga, dažniau vaikštinėja gryname ore. O ką naudingo jai suteikia kvėpavimo pratimai?
Kai būsima mama išmoksta teisingai kvėpuoti, jos kraujas geriau aprūpinamas deguonimi, padidėja plaučių tūris ir pagerėja jos bei vaisiaus medžiagų apykaita.
Skaityti toliau...
 
Laukimosi vasara
2007 gegužės 27

Nėštumo metu moters organizme vyksta daugybė pokyčių, o vasarą nėščioji patiria dvigubą krūvį. Leisti laukimo dienas tvankiame didmiestyje ypač sunku. Antrojoje nėštumo pusėje ne vienai besilaukiančiai tinsta kojos, ir darosi sunku kovoti su nuolatiniu troškulio jausmu.
Ką daryti, kad nėštukei būtų lengviau ištverti karščius, o vasara būtų naudinga būsimai mamai ir kūdikiui?

Skaityti toliau...
 
Vairuojanti nėščioji
2007 gegužės 24
Ar nėštumas ir vairavimas suderinami? Vieni medikai sako, kad tai suderinama, ir jei negresia persileidimas, priešlaikinis gimdymas, nėra kitų komplikacijų, nėščioji automobilį vairuoti gali. Žinoma, nereikia pamiršti, kad už vairo ji turi jaustis ramiai ir laikytis saugumo reikalavimų. Kiti mano, kad nėštukėms geriau visai atsisakyti vairavimo, nes tai gali sukelti persileidimą. Spaudžiant pedalus sustiprėja kraujotaka mažajame dubenyje, todėl gimda įsitempia. Be to, nėščiosios reakcijos greitis lėtesnis. O kur dar už vairo patiriamas stresas... Tai dvi prieštaringos specialistų nuomonės, o jūs spręskite pati – ar jūsų nėštumas suderinamas su automobilio vairavimu?
Skaityti toliau...
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Rezultatai 1 - 9 iš 120


REKLAMA