2018 02 19, Pirmadienis
žurnalai
rekomenduojame
vardadieniai
Pagrindinis arrow Vaikai
Vaikai
Vaikų saugumas internete
2009 lapkričio 05

Yra tėvų, kartais pagąsdinančių savo atžalas visokiais baubais ir policininkais. Po to stebisi, kad vaikai ima bijoti tamsos ar klykia, išvydę pareigūnus... Tačiau net jei niekada negąsdinote savo mažylio, paaugusį jį vis dėlto teks pabauginti...   internetu! Internetas – nepaprastai unikalus instrumentas, suteikiantis galimybę keistis ir rasti reikiamą informaciją, neišeinant iš namų. Šiuolaikiniai vaikai internete gali perskaityti tiek knygų, kiek mūsų vaikystėje nebuvo jokioje bibliotekoje. Tačiau internete pilna ne tik naudingos informacijos, bet ir pavojų. Nepakanka pasirūpinti gera antivirusine programa, arba uždrausti vaikui lankytis pornografijos prikimštose svetainėse. Pavojus gali tykoti bet kuriame iš pažiūros patikimame tinklalapyje.

 

Skaityti toliau...
 
Sunku būti mama...
2009 lapkričio 03

Pagimdėte gana lengvai, pasaulį  ką tik išvydo ilgai lauktas mažylis, jus supa brangūs ir patys artimiausi žmonės, bet nuo šiol jūsų  egzistencija staiga susispaudė iki vos kelių kg dydžio vystyklų kamuolėlio.  Medicinos personalas išmokė jį žindyti, vystyti,  patepti kiekvieną raukšlelę...  Bet atėjo „išrašymo“ diena, ir, vos peržengus  gimdymo namų slenkstį, jus prislėgė daugybė įvairių baimių ir abejonių. Kartais mamos pradeda visur įžvelgti vien pavojus, ir klausia psichologų: „Kada nustosiu baimintis dėl mažylio?“ Psichologai atsako: „Niekada.  Nenorite baimintis – nesusilaukite vaiko... Teks išmokti su tuo gyventi. “


Skaityti toliau...
 
Pratinamės sėsti ant puoduko
2009 spalio 22

Jau seniai prabėgo tie laikai, kai buvo manoma - kuo anksčiau vaikas pradėjo naudotis tualetu, tuo didesni šaunuoliai jį to išmokę tėveliai. Tuomet tikėta ir tuo, kad maitinti kūdikį reikia ne dažniau, kaip kas tris valandas... Vystyklų, patalų ir drabužėlių skalbimas rankomis gerokai išvargindavo, tai ir buvo pakankamas pagrindas kuo greičiau pasodinti mažylius ant puodukų. Šiandien apie šlapius vystyklus jau pamiršome. Lengvai pakeisti sauskelnes sugeba net ir nepatyrę tėčiai. Dabar mes jau kur kas daugiau žinome ir apie tai, kaip veikia kūdikio žarnyno tuštinimosi ir šlapinimosi sistemos, ir kad šių sistemų aktus reguliuojantys raumenys bei nervai pakankamai išsivysto tik 18-24 vaiko gyvenimo mėnesį.

 

Skaityti toliau...
 
Ko vaikai prisižiūri per TV?
2009 spalio 20

Daugelis tėvų stengiasi, kad jų atžalos per TV nežiūrėtų jokių siaubo, veiksmo filmų ar realybės šou. Vis dėlto, kartais nuotolinio valdymo pultelis atsiduria mažylio rankose, ypač, kai savaitgalio rytais tėveliams norisi dar pamiegoti. Gerai, kad tie, kurie vaikosi reitingų, kurdami skandalingas, intriguojančias ir pikantiškas laideles, tokiu metu irgi dar miega. Na, o mikių pūkuotukų, teletabių ir kt. peržiūrų turbūt galima ir nekontroliuoti...

 

 

 

Skaityti toliau...
 
Vystymosi kalendorius
2007 liepos 03
Motinystė ir tėvystė – vienas sudėtingiausių ir kartu pačių mieliausių darbų žemėje. Susilaukę vaikelio, tėvai turi labai daug sužinoti, išmokti ir suprasti, nes neįmanoma viską atlikti idealiai, jei apie vaiko priežiūrą, jo sveikatą ir vystymąsi turime tik paviršutinišką įsivaizdavimą. Tikimės, kad Supermama.lt „Vaiko vystymosi kalendorius“ bus naudingas tiems, kurie nori užauginti sveiką, aktyvų ir laimingą mažylį. Čia sužinosite, kaip kas mėnesį – nuo gimimo iki 1 metų – vystosi jūsų vaiko fiziniai gabėjimai, kokia turėtų būti jo psichinė, socialinė ir kalbos raida. Čia rasite ir patarimų bei lavinamųjų žaidimų, padedančių vystyti vienus ar kitus vaikučio gebėjimus.

Neįkainojama jauniems tėvams yra ir patyrusių mamų patirtis, kurios po kiekvieno mėnesio aprašymu dalijasi su visais kalendoriaus skaitytojais savo patarimais ir komentarais.

Dėkojame tiems tėveliams, kurie papuošė mūsų kalendorių savo nuostabių vaikučių nuotraukomis!

Sveikiname visus tapus tėvais ir kviečiame skaityti „VAIKŲ VYSTYMOSI KALENDORIŲ“

Naujagimis
1 mėnuo
2 mėnuo
3 mėnuo
4 mėnuo
5 mėnuo
6 mėnuo
7 mėnuo
8 mėnuo
9 mėnuo
10 mėnuo
11 mėnuo
12 mėnuo
 
Ką daryti, jei vaikas nemėgsta trinkti galvos?
2007 birželio 13
Kartais paaugęs mažylis ima vengti plaukų trinkimo ir reaguoja taip, lyg kėsintumėtės į jo asmeninę erdvę. Kai tik ateina metas trinkti galvą, mama ir vaikas įsivelia į konfliktą. Mama nori, kad mažylis būtų švarus, o vaikas nesileidžia prausiamas.
Jei kiekvienas toks žygis į vonią jūsų namuose baigiasi riksmais ir ašaromis, štai keletas patarimų jums – kaip sušvelninti šią procedūrą, kad ji nebūtų tokia skausminga ir nemaloni mamai bei vaikui:Skaityti toliau...
 
Kaip rengti kūdikį?
2007 birželio 12
Maudymas, masažavimas, vystymas, žindymas... Kiek daug naujų rūpestėlių ir pareigų atsirado jūsų namuose, gimus mažyliui. Visų šių gudrybių išmokti, kai terminai spaudžia, žinoma, įmanoma, tik reikia laiku susirinkti reikiamą informaciją. Jauniems tėvams vis atrodo, kad kūdikiui per šalta, kad reikia laikyti jį kuo šilčiau. Tad kaip reikia aprengti naujagimį, kad šis jaustųsi patogiai? Net ir išnešiotų naujagimių termoreguliacija pirmąjį gyvenimo mėnesį dar nėra tobula, ką jau kalbėti apie neišnešiotukus arba gimusius per mažo svorio kūdikius (iki 2,5 kg). Poodinis riebalinis sluoksnis dar pakankamai plonas, kad apsaugotų organizmą nuo atšalimo.

Skaityti toliau...
 
„Maxima“ sauskelnės – puiku ir nebrangu!
2007 gegužės 15
Suteikti kūdikiui visa, kas geriausia – kiekvienos mamos troškimas. Atidi priežiūra, rūpestis ir žaidimai – tai tik dalis gėrio, kurį suteikia mažam žmogučiui jį mylintys žmonės. Kol kūdikis mažas ir bejėgis, vienas svarbiausių jo priežiūros aspektų yra rūpinimasis jo švelnia ir labai pažeidžiama odele. Kad ji būtų sveika, o mažylis – sausas ir laimingas, itin svarbu išrinkti jam geriausiai tinkančias sauskelnes.
Skaityti toliau...
 
Kaip įteisinti užsienyje gimusį naujagimį?
2007 gegužės 14
Teisingumo ministerija gauna daug laiškų ir paklausimų, kaip įregistruoti Lietuvoje užsienyje gimusį Lietuvos Respublikos piliečio naujagimį, ar galioja užsienyje registruota santuoka, kaip įforminti bažnytinę santuoką.

Teisingumo ministerija pripažįsta, kad padidėjus Lietuvos piliečių migracijai į užsienį, daugelis nežino kur reikia kreiptis gimus kūdikiui užsienyje.
Skaityti toliau...
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Rezultatai 1 - 9 iš 111


REKLAMA