Kokie yra dažniausi natūralūs būdai gimdymo skausmui sumažinti?

Aplinka:
-- neryškus apšvietimas
-- rami aplinka
-- privatumas
-- šiluma
-- muzika

Fiziniai:
-- vaikščiojimas
-- dubens sukimas
-- patogus įsitaisymas ant pagalvių
-- lėtas šokimas su partneriu
-- sėdėjimas ant gimdymo kamuolio ir lingavimas
-- pilvo iškėlimas į viršų

Prisilietimas:
-- masažas
-- glostymas
-- apkabinimai
-- apatinės liemens dalies paspaudimai
--akupresūra

Karštis:
-- gili vonia
-- dušas
-- pašildytų ryžių kompresas ant kirkšnių ar nugaros

Šaltis:
-- ledo gabalėliai ant nugaros
-- šaltas rankšluostis veidui nuvalyti

Kognityviniai:
-- vizualizacija
-- pritarimas tam, kas vyksta
-- dėmesys kvėpavimui
-- kvėpavimo pratimai
-- išsklaidytas dėmesys (kreipti dėmesį į viską, ką matai, girdi, jauti, užuodi, bet ties niekuo nenusikoncentruoti)
-- malda

Aromaterapija

Garsai: dejavimas ir šaukimas

Gimdymo padėjėjas: Patyrusios moters buvimas gimdymo metu gali sumažinti poreikį vaistams gimdymo metu. Tačiau vyrų buvimas, nors ir pageidaujamas, neturi tokio poveikio.
Kokie yra natūralaus skausmo sumažinimo privalumai?

Yra trys pagrindiniai būdai gimdymo skausmui sumažinti: natūralūs, narkotinės medžiagos ir vietinė nejautra. Natūralūs nuskausminimo būdai beveik taip pat padaro gimdymo skausmą pakenčiamą kaip ir narkotinės medžiagos. Tačiau narkotinės medžiagos gali turėti nepageidaujamų pašalinių poveikių kūdikiui. Vietinė nejautra, nors ir leidžia beveik panaikinti gimdymo skausmą, gali sukelti daugybę problemų ne tik jums ir jūsų kūdikiui, bet ir pačiam gimdymui.

Natūralūs nuskausminimo būdai:
- nesutrikdo gimdymo eigos, daugeliu atvejų ją paskatina: Judėjimas ir tokie pratimai, kaip dubens sukimas padeda kūdikiui įsitaisyti patogiausioje gimimui pozicijoje. Vertikali poza leidžia panaudoti traukos jėgą. Ji padeda kūdikiui atverti gimdos kaklelį ir nusileisti į gimdymo kanalą. Raumenų atpalaidavimas palengvina gimdos darbą. Pažintinės priemonės sumažina baimę. Išgąstis priešingai, gali sutrikdyti gimdymo eigą sukurdamas streso hormonus ir trukdydamas moteriai susikaupti ir gimdyti.

- suteikia patyrimo jausmą: tyrimai rodo, kad moteris gimdymą patiria kaip teigiamą išgyvenimą tada, kai jaučiasi galinti kontroliuoti ir pati susitvarkyti su tuo, kas vyksta. Natūralūs nuskausminimo būdai leidžia būti aktyviai gimdymo metu, ir kontroliuoti gimdymo eigą.

- skatina endorfinų išsiskyrimą: ypatingai stipraus fizinio streso metu organizmas pradeda gaminti natūralius skausmo "žudikus" - endorfinus. Nėra skausmo - nėra džiaugsmo, taigi, endorfinai yra atsakingi už euforiją ir džiaugsmą, patiriamą po fizinio streso.

- leidžia atidėti medikamentų naudojimą: medikamentai dažniau sukelia problemų kai naudojami kelis kartus, sumaišomi keli vaistų tipai ar tenka juos naudoti ilgesnį laiką. Naudojant natūralius nuskausminimo būdus vietoje trijų narkotinių medžiagų dozių gali užtekti vienos, gali iš viso neprireikti pasinaudoti nei narkotinėmis medžiagomis, nei vietine nejautra arba gali pavykti atidėti vietinės nejautros panaudojimą.

- galima tuojau pat nustoti naudoti, jei nepadeda arba kyla įtarimų, kad tai sukelia problemų: Taigi, jei kūdikiui nepatinka, kai jūs esate vienoje pozicijoje, jūs galite ją pakeisti. Nuskausminantys vaistai, sykį pradėti naudoti, negali būti nutraukti ir gali tekti pasinaudoti kitais vaistais ar medicinine procedūra, kad sumažintumėte pašalinį nepageidaujamą poveikį. O šie vėlgi turi savo pavojus.

Kokie yra galimi trūkumai?

Natūralūs nuskausminimo būdai gali nesuteikti pageidaujamo skausmo sumažinimo. Tai gali sukelti nesėkmės jausmą, jeigu jūs norėjote gimdymo be medikamentinio įsikišimo. Tačiau tokie atvejai pasitaiko labai retai , jei mylimieji, esantys šalia, gerbia ir palaiko jūsų norą pagimdyti be medikamentinio įsikišimo, pripažįsta jūsų pastangas tai padaryti ir priima jūsų nusivylimą kai tai nepavyksta.
Kokį poveikį turi natūralūs nuskausminamieji jūsų gimdymo patirčiai ir pogimdyminiam sveikimui?
Kaip ir bet kuris patyrimas, verčiantis pasiekti savo pajėgumų ribas, gimdymas be medicininio įsikišimo gali būti stipraus pasikeitimo įvykis ir visiems laikams pakeisti jūsų požiūrį į save. Pasididžiavimas savo pasiekimu, pasitikėjimas savo jėgomis ir galimybėmis, kuriuos jūs galite gauti gimdymo metu, tikriausiai yra idealiausias pasiruošimas sutikti tėvystės sunkumus. Medikamentinio įsikišimo nebuvimas ar nukėlimas leidžia jums padėti išvengti gimdymo komplikacijų ir palengvinti pogimdyminio sveikimo laikotarpį.