{mosimage}Vis daugiau šiuolaikinių moterų renkasi gimdymą namuose. Kodėl jos taip rizikuoja? Kam joms toks galvos (o ir ne tik galvos) skausmas, kai tam yra skirta tiek gimdymo namų? Atsakymų į šiuos klausimus paieškosime šeimoje, kuri jau patyrė šią nelengvą ir džiaugsmingą procedūrą...

Ievai 25 metai. Apylinkės pediatrė nuoširdžiai tiki, kad ji kažkokia sektantė, nors iš šalies atrodo visai normali jauna moteris. Ieva turi vyrą Luką ir 1,5 metų dukrytę Ūlą. Kaip jau numanote, Ieva gimdė savo namuose. Viskas buvo iš anksto suplanuota, nuspręsta ir sutarta.  Ir, be abejo, už tai susimokėta. Beje, gimdykla – į namus – ne pats pigiausias “malonumas”, kainuojantis tikrai ne pigiau, nei gimdyti gimdymo namuose. O Ievos požiūris į šias įstaigas labai negatyvus. Vien jau gimdyklų atmosfera jai sukelia nerimą ir baimę. Pasak Ievos, būsimoji mamytė turi būti tiek psichologiškai, tiek fiziškai “subalansuota”. Turbūt ir jus stebina tai, kad kažkas daro špagatą ir pratimus ant skersinio...9 nėštumo mėnesį! Dar šokiruoja tai, kad 3-ią nėštumo mėnesį ji nardė ledinėje eketėje. Į visas pastabas apie neigiamas pasėkmes ji ramiai atsako: jei mama ir vaikutis yra sveiki, tai ir nėra ko baimintis. Dabar jaunieji tėveliai grūdina ir mažylę Ūlą. Patys matėme – mergytė nė necyptelėjo! Pasidomėjome, ar tėtis stebėjo gimdymą?  Ne tik stebėjo, bet ir aktyviai dalyvavo! Manoma, kad tėvo dalyvavimas gimdyme leidžia jam pajusti  betarpišką ryšį su kūdikiu. Žodžiu, tai buvo dar viena priežastis gimdyti namuose. Kada nors Ūla būtinai pamatys vaizdo įrašą, kaip ji gimė.

      Kaip galima gimdyti štai taip – be akušerinių stalų, medicininių preparatų ir budinčių chirurgų? Juk stebėję Ievos nėštumą gydytojai prognozavo jai Cezario pjūvį! Kur visa tai vyks – asmeninis šeimos reikalas, kiekvienas šeimos narys turi savo balso teisę, išskyrus pagrindinį įvykių “kaltininką”. Bet jo nuomonės nėra kaip paklausti. Svarbiausia, kad viskas baigėsi laimingai.

      Specialisto (akušerio ginekologo) komentaras:
      Neigiamai vertinu gimdymą namuose. Pats gimdymo namų egzistavimo faktas įvairiose išsivysčiusiose pasaulio šalyse liudija apie jų būtinybę. Suprantama, kad gimdyvė, apsupta artimųjų, namuose psichologiškai jaučiasi ramiau, nei tarp gimdyklos personalo. Tačiau nereikia pamiršti apie tai, kad gimdymo metu dažnai prireikia skubaus medicininio įsikišimo, o tam reikia specialių klinikinių sąlygų. Taip gali nutikti, pavyzdžiui, atplyšus placentai, kai kūdikis gali mirti per 3 minutes, o gimdyvė – per valandą, arba hipoksijos atveju, kai vaisius pridūsta. Negalite būti 100 proc. tikri, jog šie ir panašūs sudėtingi atvejai jums nenutiks.

      Pavyzdžiui Nyderlanduose, prie ligoninių įsikūrę gimdyklos įsileidžia visus gimdyvės giminaičius ir artimuosius, kuriuos tik ji nori matyti ir jausti šalia, gimdymo metu.
 
Šaltinis: 7ya.ru