Niekas išskyrus jus pačią nežino, kaip norėtumėte gimdyti. Tačiau nepamirškite, kad nepaisant jūsų plano detalumo ir kruopštaus pasirengimo gimdymui, jis nepareina be netikėtumų. Žinoma, kuo geriau apgalvosite savo planą - tuo didesnė tikimybė, kad gimdymas bus maksimaliai panašus į įsivaizduojamą.

Kam reikalingas gimdymo planas?

Gimdymo planas padės jums ir tiems, kurie priims jūsų gimdymą. Minčių išdėstymas popieriuje ir detalių patikslinimas padės Jums geriau suvokti, kokio gimdymo norite. Jei detaliai išdėstysite gimdymo dalyviams ko norite,  greičiausiai tai ir gausite.

Jūsų planas turi būti individualus. "Nenusirašinėkite" nuo draugės arba iš knygos. Būtinai išdėstykite gydytojui savo pageidavimus ir, jei tik įmanoma, įtraukite ir jį į savo plano tobulinimą.

Kaip supažindinti dalyvaujančius gimdyme su savo planu?

Nesielkite kaip teroristė, pateikianti nenuginčijamų reikalavimų sąrašą. Jūs juk norite, kad ligoninės personalas būtų jūsų pusėje. Labai kategoriškus pageidavimus pakomentuokite, paaiškindama jų priežastis. Tokie komentarai padės jums gauti šiek tiek daugiau dėmesio ir supratimo.

Įtikinkite visus gimdymo dalyvius, kad esate pakankamai lanksti ir pasiruošusi nukrypti nuo savo plano, jei tik privers aplinkybės ir būtinybė. Tačiau įspėkite, kad norite būti supažindinta su galima rizika, kad jums būtų paaiškinta įsikišimo būtinybė, nauda ir suteikta galimybė dalyvauti priimant svarbius sprendimus.

Nepamirškite, kad jūsų gimdymo planas sudarytas tam atvejui, jei viskas klostysis sėkmingai, "pagal vadovėlį". Bet jei kiltų komplikacijų, jums reikės atsarginio plano. Būtinai sudarykite planą ir neplanuotam cezario pjūviui.

Aš pati jo, deja, nepasirašiau, nes net negalėjau įsivaizduoti, kad man gali prireikti operacijos, kai nėštumas buvo toks lengvas! Rezultatas -  aš negavau to, ko norėjau. Aišku, jus galite reikšti savo pageidavimus gimdymo metu, bet man pritrūko tam jėgų ir šaltakraujiškumo. Gimdydama mažiausiai galvojau apie planą...

Neleiskite sau pykti, jei gimdymas klostysis ne taip, kaip tikėjotės. Pyktis provokuoja uždaro rato "įtampa - skausmas" atsiradimą. Tuomet jūsų gimdymas bus dar mažiau panašus į kruopščiai suplanuotąjį... 

Štai du gimdymo plano pavyzdžiai: mano - Supermamos, ir Auges. Jie labai panašūs, kadangi mes abi kartu lankėme R.Šemetos nėščiųjų kursus. Atkreipkite dėmesį tik į pagrindines gaires, ir pasistenkite planų nekopijuoti. Geriau rimtai apmąstykite, ko norite jūs pati. Būkite atidi detalėms.

Sėkmės!