Apie tinkamiausią metodą, kaip apsisaugoti nuo nėštumo, jums reikėtų iškart pasikonsultuoti su savo gydytoju. Moterims, kurios nemaitina, mėnesinės vėl prasideda maždaug po 5-8 savaičių po gimdymo, likus keturiolikai dienų iki jų pradžios jau įvyko ovuliacija. Tai buvo galimybe iš naujo pastoti. Maitinančioms moterims žindymo laikotarpiu paprastai ovuliacijos nebūna. Bet tai nėra taisyklė.

Laiku pasiklausinėkite gydytojo, geriausiai per paskutinį pasitikrinimą po 6-8 savaičių po gimdymo, apie jums tinkančią apsaugos priemonę. Natūralūs apsisaugojimo metodai (temperatūros ir gleivių struktūros metodas) jums kol kas dar netinka, nes pirmiausia turi prasidėti reguliarus ciklas, o ir kūdikis kurį laiką jums neleis laikytis savo įprasto miego ritmo.

Spiralę galima įstatyti dažniausiai po 6 savaičių, kai gimda jau gerokai susitraukė. Vis dėlto dėl galimų šalutinių poveikių (gimdos gleivinės ir kiaušintakių uždegimai) ši apsaugos priemonė nelabai rekomenduotina moterims, kurios dar ketina turėti vaikų.

Hormoninius ovuliaciją trikdančius vaistus (nuo pastojimo apsaugančius vaistus) galima vartoti tik tada, kai kiaušidės vėl pradėjo savo veiklą ir praėjo 1 arba 2 mėnesinės. Žindančios motinos turi vengti sudėtinių preparatų, į kuriuos įeina estrogenas.

 

Prezervatyvai ir spermatozoidus žudantys kremai, žvakutės arba geliai tinka bet kuriuo atveju, ypač pirmomis savaitėmis po gimdymo.

Maitinimas krūtimi ir kontracepcija

Kiek galima pasikliauti kūdikio maitinimu kaip gimimo kontroliavimo priemone, priklauso nuo to, ar labai išsigąstumėte vėl tapusi nėščia. Jei taip, vien tik maitinimu krūtimi nereikėtų pasitikėti kaip patikima kontraceptine priemone.

Tiesa, kad daugumai maitinančių moterų menstruacinis ciklas atsinaujina vėliau. Nemaitinančioms motinoms menstruacijos paprastai prasideda po gimdymo praėjus keturioms ar aštuonioms savaitėms, o maitinančioms - vidutiniškai po trijų ar keturių mėnesių. Tačiau visi vidurkiai yra apgaulingi. Žinomi tokie atvejai, kai maitinančioms moterims menstruacijos prasidėjo nuo gimdymo praėjus vos 6 savaitėms ir netgi 18 mėnesių. Visa bėda, kad negalima tiksliai nustatyti, kada jums atsinaujins menstruacijos, nors keli veiksniai gali turėti įtakos. Pavyzdžiui, maitinimo krūtimi dažnumas (daugiau nei trys kartai per dieną, regis, labiau slopina ovuliaciją), maitinimo trukmė (juo ilgiau maitinate, juo labiau uždelsiamą ovuliacija) ir tai, ar kūdikis maitinamas vien tik motinos pienu (maistas iš buteliuko, kietas maistas, netgi vanduo gali sutrikdyti maitinimo krūtimi ovuliaciją slopinantį poveikį).

Ar verta nerimauti dėl nėštumo kontroliavimo, kol neatsinaujino menstruacijos? Verta, nes taip pat, kaip negalima numatyti menstruacijų pradžios, negalima nuspėti, kada įvyks ovuliacija. Vienoms moterims pirmoji ovuliacija gali neįvykti. Kitoms moterims ovuliacija įvyksta prieš menstruacijas, todėl jos gali vėl pastoti nesulaukusios nė vienų menstruacijų. Kadangi neaišku, kas bus pirmiau -- menstruacijos ar kiaušinėlis, - labai patartina pasirinkti patikimą apsisaugojimo nuo nėštumo priemonę.

Žinoma, gali būti ir atsitiktinumų. Medicinos mokslas dar nesukūrė 100% patikimų apsisaugojimo nuo nėštumo priemonių. Taigi net jei naudojatės kontraceptinėmis priemonėmis, vis dėlto galite pastoti. Deja, jei maitinote krūtimi, ir menstruacijos dar nebuvo atsinaujinusios, paprastai pirmojo nėštumo simptomo (menstruacijų nebuvimo) nepastebėsite. Tačiau dėl hormonų pokyčių (nėštumo ir laktacijos metu organizmas išskiria skirtingus hormonus), vos jums iš naujo pastojus, pastebimai mažės pieno. Be to, galite patirti kurį iš daugelio nėštumo simptomų. Žinoma, jei įtariate, jog galite būti nėščia, geriausia kuo greičiau apsilankyti pas gydytoją.

Pagal "What to expect when you're expecting" ir "Your pregnancy guide"

Aptarti šią temą ir parašyti atsiliepimą apie straipsnį galite čia.