{mosimage}Anksčiau būdavo žymiai paprasčiau: kurio šventojo dieną gimdavo kūdikis, to vardą ir gaudavo. Dabar laisvės daugiau, tačiau kaip visada, laisvė ne tik leidžia rinktis, bet ir suteikia didelės atsakomybės. Tapo populiaru kreipti dėmesį į tai, kokia vardo raidė apibūdina tam tikrą charakterio bruožą. Jūsų teisė rinktis, tačiau vėliau nesistebėkite, jei vienas ar kitas charakterio bruožas, kurį norėjote kartu su vardu „padovanoti“ mažyliui, nepasireikš...

Todėl geriausia „neprogramuoti“ asmenybės bruožų vardo pagalba; tai pasakytina ir tiems, kurie suteikia vaikui savo mylimo literatūrinio personažo ar mėgiamo įžymybės vardą. Jei mėginama prievartauti vaiką gyventi taip, o ne kitaip, pagal scenarijų, nei vaikams, nei tėvams tai geruoju nesibaigia. Tik atneša nesusipratimų ir baigiasi santykių atšalimu.

Neretai vyresnioji karta daro spaudimą jaunimui, renkant anūkėliams ar proanūkiams vardus, siūlydami pavadinti juos kurio nors giminaičio garbei (nesvarbu – gyvo ar mirusio jau). Galima palengva  ir iš anksto imti ruošti tėvus ir senelius vardui, kurį parinkote kūdikiui patys.
Svarbiausia renkant vardą – paties vaiko interesai. Todėl nereikia klausyti kitų vadovavimo, diktuojamos vardų mados, arba prisirišti prie gimimo dienos šventųjų vardų:

• Jūsų vaiko vardas jo amžiaus grupėje neturi būti sutinkamas itin dažnai (tai galima pasitikslinti atitinkamoje registro institucijoje), tačiau neturi būti ir pernelyg egzotiškas.

• Vardas turi būti skambus ir gražiai derėti su pavarde.

• Vardas turi turėti pakankamai mažybinių-maloninių variantų.

• Jei vaiko pavardė tokia, kad iš jos sunku spręsti apie žmogaus lytį,  bent vardą parinkite aiškiai mergaitišką ar tipišką berniukišką.

Šaltinis: naritsyn.ru