Kam gimdyvei reikalingas vyras gimdykloje? Jei moteriai gimdymas yra kančia, ir ji laikosi principo: „malonumą patyrėm kartu, tai ir kentėti turim kartu“, idėją gimdyti kartu su partneriu geriau būtų iškart atmesti. Tai, kad jis taps jos kančių stebėtoju, meilės daugiau nepridės. Kankintis vienumoje net geriau. O štai džiaugtis kartu  - iš tiesų šaunu. Jei moteris nusiteikia, kad gimdymas bus lengvas ir laukia jo su džiaugsmu, vyras tikrai gali pasidalinti su ja šiuo svarbiu gyvenimo įvykiu. Viskas gerai, jei...


Jei vyras pats to nori

Atkreipkite dėmesį – norite ne jūs, o jis. Paprastai iniciatyvą, sprendžiant šį klausimą, į savo rankas perima moteris. Jos kviečiasi vyrą dalyvauti gimdyme, kaip savotišką „palaikymo komandą“. Iš tiesų, nepažįstamoje aplinkoje artimas žmogus labai praverčia. Tačiau reikėtų paisyti ne vien savo interesų.

Jei ir „nešiojote kartu“

Jei vyras 9 mėnesius labai jumis rūpinosi ir viską išgyveno kartu, turbūt jis pasirengęs ir gimdymui. Bet jei su visomis nėštumo problemomis turėjote tvarkytis viena, vyras dalyvauja gimdyme greičiausiai iš smalsumo, ar tiesiog „užsideda pliusiuką“.

Jei vyras žino kas jo laukia

Idealus variantas – pasiruošimo gimdymui kursai. Šiuose kursuose jums su vyru bus papasakota gimdymo eiga, rodoma video medžiaga. Vyras susidarys vaizdą, kas jo laukia, ir tikimybė, kad jam pasidarys silpna, sumažės.

Be to, kursuose pamokoma įvairių pratimų, padedančių gimdymo proceso metu palengvinti moters savijautą (masažai, kvėpavimo, atsipalaidavimo  pratimai). Išmokęs šių gudrybių, vyras bus ne pasyvus stebėtojas, o aktyvus gimdymo dalyvis. 

Jei blaiviai įvertinote savo tarpusavio santykius

Gimdymas – tai situacija, kurios šviesoje išryškėja tikrieji žmonių tarpusavio jausmai. Geri santykiai dar sustiprėja, o netvirti – atvirkščiai. Gerai, jei šeimoje iki gimdymo vyravo pasitikėjimo ir supratimo atmosfera, o jei santykiai nesiklostė puikiai (seksualiniai taip pat),  menkiausia smulkmena virsta praraja...


O kaip gimdė mūsų promočiutės?

Kadaise gimdymas buvo – lyg perėjimas iš vieno pasaulio į kitą, kuriame dalyvaudavo ir nežemiškos jėgos. O dalyvaujantys gimdyme – žyniai, kerėtojai, raganiai, dar vėliau - pribuvėjos - mokėjo su jomis bendrauti.

Kai kuriose tautose manyta, kad ir vyrai turi magiškų galių, todėl vyro dalyvavimas gimdyme buvo labai pageidaujamas. Vyro užduotis – atbaidyti nuo žmonos ir kūdikio piktąsias jėgas. Vyras turėdavo apsirengti žmonos drabužiais ir imituoti baisias kančias, raitydamasis ir stenėdamas iš skausmo.

Gimus kūdikiui, moteris skubėdavo pakilti iš patalo, į kurį tuojau pat guldydavo vyrą, kuris būdavo maitinamas ir globojamas – kad apgautų piktąsias jėgas ir nukreiptų jų dėmesį į vyrą. Manyta, kad ir vyro daiktai turi magiškų galių, todėl vos gimusį kūdikį įsupdavo į vyriškus marškinius, kad šie apsaugotų nuo ligų ir negerovių.

Tačiau vyrai ne tik atlikdavo šiuos magiškus ritualus, bet ir suteikdavo moteriai realią pagalbą: padėdavo stangintis, palaikydavo sąrėmių metu. Taigi, gimdymas kartu su partneriu nėra jokia naujiena, o labai sena žmonijos tradicija, tik tuomet ją diktavo gyvenimo būtinybė.