Britų mokslininkai sukūrė vaisiaus lyties nustatymo ankstyvajame nėštumo periode metodą. Naujasis testas – besilaukiančios moters kraujo tyrimas – identifikuoja būsimo kūdikio lytį nuo 7-osios nėštumo savaitės! Ankstyvas vaisiaus lyties nustatymas yra labai svarbus vertinant paveldimų pavojingų ligų, susijusių su lytimi, riziką (Hemofilija A ir B, įvairios protinių sutrikimų formos, Martino-Belo sindromas; Diušeno ir Bekerio raumenų distrofijos ir kt.).

Moteriai, ligos nešiotojai, gali gimti sveika dukra, tačiau sūnums pakitęs genas nulems ligą. Iki šiol būsimo kūdikio lytis buvo nustatoma ultragarso tyrimu, arba invazine metodika (iš vaisiaus vandenų, choriono gaurelių ar virkštelės kraujo). Pastaroji metodika pakankamai rizikinga, nes gali sukelti persileidimą. Be to, ji gali būti naudojama tik nuo 11 nėštumo savaitės.

Naująjį "Institute of Child Health” Institute (Britanija) sukurtą motinos kraujo plazmos testą jau kliniškai išbandė 70 nėščių moterų. Tyrime dalyvavo pakitusių genų nešiotojos, kurioms būtų  pavojinga lauktis berniukų, tai pat moterys, rizikuojančios pagimdyti  mergaites su įgimta antinksčių hiperplazija (hermafroditizmas). Ankstyvas vaisiaus gydymas -  hormonų terapija jau nėštumo pradžioje  - gali padėti sustabdyti rimto sutrikimo vystymąsi.

Mokslininkai tikisi, kad ateityje naujoji metodika bus naudojama taip pat plačiai kaip ir dabartinės, ir sugebės kuo anksčiau diagnozuoti pavojus.


Šaltinis: Medinfo.ru