Ypatingai rūpintis savo dantų priežiūra nėščioji turi dėl daugelio priežasčių. Kiekvienas sugedęs dantis – tai infekcijos židinys. Be to, jei mamytės dantys sugedę, labai didelė tikimybė, kad ir vaiko dantukai ims gesti dar ankstyvojoje vaikystėje. Specialistai teigia, kad moteris, savo įsčiose nešiojanti gyvybę, neturi atiduoti jai visų reikalingų medžiagų savo sveikatos (ypač kaulų ir dantų) sąskaita. Šiais laikais pilna įvairiausių vitaminų bei mineralų kompleksų, skirtų būtent besilaukiančioms.

Kai kurios moterys galvoja taip: nepirksiu vitaminų, geriau išleisiu tuos pinigus vertingam maistui. Įsivaizduokite: iš kairės jums padėta viena vitaminų bei mineralų piliulė, o iš dešinės – 8 kg įvairiausių vaisių bei daržovių. Ar įveiksite juos visus per dieną? Ir ar turėsite tiek pinigų, kad prisipirktumėte jų tiek kasdien. Sutikite, tai praktiškai neįmanoma.

Nėščiosioms taip pat rekomenduojama vartoti kalcio preparatų. Būsimai mamai kalcio reikia 2-4 kartus daugiau nei nesilaukiančiai moteriai. Pilnavertė mityba daro didžiulę įtaką nėščiosios dantims laukimosi periodu. Pageidautina, kad maistas būtų ruošiamas sveikai ir iš natūralių produktų. Nėščiosios racione turi būti patiekalų iš žuvies, mėsos, pieno, vaisių bei daržovių.

Ne mažiau svarbi ir teisinga dantų priežiūra. Moteriai pastojus, neretai ima kraujuoti dantenos. Jei taip nutiko ir anksčiau moteris naudodavosi šepetėliu aštresniais šereliais, pastojusi ji turėtų pakeisti šepetėlį į minkščiausią. Valytis dantis reikėtų po pusryčių, o ne prieš juos. Ir ne tik rytą-vakarą, bet ir po kiekvieno valgymo bei užkandžiavimo. Jei pamiršote į darbą atsinešti pastos ir šepetėlį, galite 10 min pakramtyti becukrę kramtomąją gumą.

Šaltinis: supermama.lt