Vasara – atostogų metas. Daugelis nėščiųjų norėtų pakeliauti po svečius kraštus, pailsėti prieš artėjantį gimdymą, tačiau baiminasi skrydžio lėktuvu.
Paprastai, bet kokia kelionė nėštumo metu nėra lengva, ypač skrydis lėktuvu. Tačiau gerai besijaučiančios nėščiosios keliauti tikrai gali. Štai keletas rekomendacijų, susiruošusioms į kelionę:

 

• Prieš kelionę pasikonsultuokite su jus prižiūrinčiu gydytoju.
• Skrydžiui pasirinkite labai patogią ir laisvą aprangą, kad ji nevaržytų judesių.
• Pasiimkite į lėktuvą šiltesnį rūbą, jei pasidarytų vėsu.
• Kad padėtis būtų patogesnė, patariama už nugaros pasidėti nedidelę pagalvėlę (paprašykite stiuardesės).
• Būtinai užsisekite saugos diržą (po pilvu).
• Gerkite daugiau skysčių: apie 500 ml kas valandą.
• Viso skrydžio metu nebūtina sėdėti vienoje vietoje. Pasivaikščiokite po saloną.

Pirmasis ir paskutinis nėštumo trimestras yra patys sunkiausi, todėl tolimoms kelionėms patogiausias metas – antrasis trimestras (14-28 savaitės). Šiuo periodu vaisius jau saugiai įsitvirtinęs ir aplinkos faktoriai daro mažesnę įtaką.

Skiepai. Jei keliaujate į tam tikrus kraštus ir privalote pasiskiepyti nuo užkrečiamų ligų, pirmuosius tris nėštumo mėnesius skiepytis negalėsite. Vėliau taip pat nerekomenduojama aktyvi imunizacija bei vakcinos, po kurių galimas karščiavimas. Ypač pavojinga nėščiajai ir jos vaisiui vakcina nuo maliarijos. Todėl reikėtų atsisakyti planų keliauti į kraštus, kur plinta ši liga. Jei vis dėlto ryžotės ten keliauti, pasikonsultuokite su specialistu, kokius preparatus rekomenduojama vartoti nėščioms.

Atostogaukite aktyviai, bet nepersistenkite. Nerekomenduojama važinėtis vandens ar sniego slidėmis, kopti į aukštus kalnus, nardyti, lankytis saunoje. Staigus temperatūrų pasikeitimas kenkia vaisiui.

Smagių ir sėkmingų atostogų!

Šaltinis: supermama.lt