Neretai padidėjus nėščiosios svoriui, atsiranda kūno odos patempimų – strijų (siauri, šviesiai ir melsvai rožinai, į randus panašūs ruoželiai). 80-90% moterų strijų atsiranda  ant sėdmenų, krūtų, šlaunų, pilvo. Jų gali atsirasti ir bet kuriose kitose elastingose kūno srityse.
Kodėl taip nutinka? Strijos pasirodo sutrikus elastino ir kolageno ląstelių veiklai (kolagenas ir elastinas yra svarbūs odos struktūrą apsaugantys elementai).


Oda taip pat jautriai reaguoja ir į  nėščiosios kraujyje padidėjusį hormonų (estrogeno ir progesterono) kiekį.

Net jei jūsų oda sveika ir elastinga, ji gali temptis iki tam tikros ribos. Įsčiose mažylis vis auga, spaudimas iš vidaus didėja, oda tempiasi. Labiausiai besitempiančiose srityse gali imti trūkinėti skaidulos.

Kol jos dar nepasirodė

Ar įmanoma išvengti šių nemalonumų? Pasistenkite padaryti viską, ką galite.

- Pageidautina sureguliuoti savo kūno svorį dar likus pusmečiui iki nėštumo. Ir pastojusi turėtumėte toliau rūpintis nepriaugti per daug viršsvorio, ypač nėštumo pabaigoje. Jei svoris pradėjo didėti labai greitai, vartokite šiek tiek mažiau angliavandenių ir pieno produktų. 38-ą nėštumo savaitę svoris stabilizuojasi. Jei priaugote ne daugiau kaip 13 kilogramų, po gimdymo jų atsikratyti neturėtų būti labai sunku.
 
- Nuo 3-o nėštumo mėnesio iki gimdymo rekomenduojama profilaktiškai tepti kūno odą specialiomis priemonėmis. Tepalai, kremai, želė su augaliniais ekstraktais  sustiprina epidermį, suaktyvina ląstelių, gaminančių kolageną bei elastiną, veiklą.

- Jei dar nesportuojate (pvz. plaukiojimas baseine, aktyvus vaikščiojimas ir pan.) – pradėkite! Sportui skirkite ne mažiau kaip 20 min. kasdien.

- Jau 12-ą nėštumo savaitę įsigykite specialią liemenėlę nėščiosioms, kuri gerai prilaiko krūtinę. Po 20-os nėštumo savaitės rinkitės liemenėlę su platesne juosta po krūtine, platesnėmis petnešėlėmis ir reguliuojamu užsegimu.

Daugiau patarimų rasite supermama.lt Forume


Šaltinis: Supermama.lt