Naujausi JAV mokslininkų tyrimai patvirtino, kad šiuolaikinių vyrų gyvenimo būdas nulėmė mažesnę spermatozoidų gamybą organizme ir prastesnę spermos kokybę. Jei vyras išgeria 3 puodelius kavos per dieną, jo pajėgumas susilaukti normalių palikuonių žymiai sumažėja. Pasak mokslininkų, net ir normaliomis dozėmis vartojančių kofeiną vyrų lytinėse ląstelėse aptikta genetinių pažeidimų. Tokiu atveju embrionai žūva, arba gimsta genetinių sutrikimų, ydų turintys vaikai.

Su amžiumi ir taip prastėja vyrų spermos kokybė, tačiau nepaisant jų amžiaus, kasdien kofeiną vartojančių vyrų lytinių ląstelių DNR pažeista stipriau. Mokslininkai suranda vis daugiau įrodymų, jog tai susiję su rizika susilaukti nesveikų palikuonių, mutacijomis bei nevaisingumu. Vyrų spermos kokybė sparčiai prastėja visame pasaulyje. Tyrimai rodo, kad per pastaruosius 50 metų ji sumažėjo 2,5 karto.

Kenkia ne vien kofeinas ir netinkamas gyvenimo būdas, manoma, kad įtakos tam turi ir nešiojami kompiuteriai, darbo metu laikomi ant kelių (dėl ko pakyla vyro lytinių organų temperatūra), ilgi pokalbiai mobiliuoju telefonu, ankštos džinsinės kelnės, antidepresantų vartojimas, netinkama mityba ir pan.
 
Šaltinis:  žurnalas „Human Reproduction”