{mosimage}Kiekviena moteris tam tikru gyvenimo momentu ima svajoti apie šeimą ir vaikus. Ir jeigu jai pavyksta sutikti mylimą vyrą, būsimų vaikų tėvą, belieka tik įkalbėti jį  turėti kūdikį. Kartais tai labai sudėtinga. Jei paklausinėtumėte šeimų, auginančių vaikus, kaip šie atsirado, pamatytumėte, jog praktiškai kas antras laimingasis tėvelis ilgai negalėjo ryžtis tokiam žingsniui.

Iš tiesų, jaunam viengungiui nėra nieko baisiau, kaip Mendelseno maršas ir rožinis ar žydras vežimėlis su saldžiai jame miegančiu kūdikiu! Kiek atsakingesni, arba drąsesni, vyriškosios giminės atstovai laikui bėgant nugali save, veda, susilaukia vaikų ir virsta nuostabiais mylinčiais vyrais ir tėveliais. Bet yra kategorija vyrų, kurie net ir vedę kategoriškai atsisako tapti tėvais. Kodėl? Ar jie neturi natūralaus instinkto pratęsti giminę?

Kodėl vyras nenori turėti vaikų?

Jei jūsų vyras be jokios ypatingos priežasties nesutinka turėti vaikų, už to kažkas slepiasi: nuo nemalonios gyvenimiškos patirties - iki abejonių savo jausmais Jums. Jei nepaisant visko, mylite savo vyrą ir labai norite susilaukti nuo jo kūdikio, prieš įkalbinėdama, išsiaiškinkite, kodėl jis priešinasi giminės pratęsimui. Tik suvokusi, kas jį gąsdina, galėsite teisingai pasirinkti tinkamą elgesio taktiką  palenkti jį savo pusėn. Praktika rodo, kad egzistuoja pakankamai daug priežasčių, kodėl vyrai būna tokie kategoriški šiuo klausimu.

· Bijo atsakomybės
Jį taip auklėjo. Teoriškai jis ne prieš vaikus, bet nėra tikras ar žinos, ką po to su vaiku veikti. Jei vyras daug kalba apie vaikus, bet kaskart užsimena, kad “vaikai – tai didžiulė atsakomybė, ir prieš ryžtantis šiam žingsniui, reikia realiai įvertinti savo galimybes”, tai reiškia, kad priežasčių reikia ieškoti vaikystėje.

Pvz.: Tomas augo be tėvo. Jį užaugino sena močiutė ir mama, kuri kiauras dienas dirbo. Vaikystėje jis svajodavo apie didelę šeimą ir tėvelį. Berniukas suaugo, vedė. Štai jau 8 metus žmona bando jį įkalbėti susilaukti vaiko. Teoriškai jis ne prieš, atvirkščiai, jis kaip ir anksčiau svajoja apie didelę šeimą, bet Tomas suvokia, kad prieš susilaukiant vaikų, reikia realiai pasverti galimybes ir morališkai pasirengti permainoms.  Ir štai jau 8 metus jis ruošiasi. Atvirai išsikalbėjus, jis prisipažino, kad bijo atsakomybės, kad nenori pakartoti tėvo klaidų. Norėtų tapti pavyzdingu tėvu, bet nežino kaip. Juk vaikystėje neturėjo gero pavyzdžio.

Įkalbėjimo taktika. Įsitaisykite šunį ar kokį kitą naminį gyvūną – tegu išmoksta rūpintis įnamiu. Pajutęs atsidavimą, jis ims labiau pasitikėti savimi. Dažniau pasakokite jam apie savo šeimą, apie tai, kaip tėtis rūpinosi jumis. Pasisvečiuokite pas draugus, turinčius vaikų. Stebėdamas draugą tėčio rolėje, vyras supras, kad ne taip jau baisu, kaip atrodė iš pradžių.


· Nėra tikras dėl savo jausmų Jums

Čia galimi du variantai: arba jis nėra tikras dėl savo jausmų Jums, arba jis jau nėra tikras. Jei vyras, kurdamas planus ateičiai, kalba tik apie save, o tuose planuose neužsimenama apie jus – tai pavojaus signalas. Greičiausiai, tolimesnis gyvenimas kartu neįeina į jo planus, o vaikas tik dar labiau jį “pririštų”. Gali būti, kad jo gyvenime atsirado kita moteris ir jis kaupiasi tam, kad su jumis išsiskirtų.

Įkalbėjimo taktika. Pirmiausiai turite išspręsti vidinius šeimos nesutarimus, o tik tada galvoti apie vaikus. Jei jūs neseniai vedę, neverta skubėti. Geriau patikrinti savo jausmus per tam tikrą laiką ir tik po to susilaukti vaikų. Na, o jei jūs jau seniai vedę ir anksčiau jis šia tema nekalbėdavo, o dabar yra kategoriškai prieš, greičiausiai jūs jau pavėlavote, galbūt jis jau seniai jums neištikimas. Nevertėtų užsispirti pagimdyti vaiką tik tam, kad išlaikytumėte mylimą vyrą ir santuoką. Galbūt jūsų nėštumas ir sustabdytų jį, bet neilgam. O jei jūsų taktika ir kėslai paaiškės, šeimyninė laimė iškart pasibaigs. Be to, didelė tikimybė, kad vaikas, pradėtas tik tam, kad išlaikytų mylimą vyrą, gali tapti nelaukiamu, jei vis dėlto jis išeitų.

· Dar ne laikas

Vestuvės jam buvo ne žingsnis į suaugusiųjų gyvenimą, o tik eilinė proga pasilinksminti. Tokį vyrą gąsdina mintis apie vaiką, kuris atsiradęs pavers jį suaugusiu tėveliu. Ir visai nesvarbu kiek jam metų: kai kurie vyrai jau būdami 20-ies svajoja apie kūdikį, o kitiems ir 50-ies  atrodo, kad dar ne laikas. Jis lyg ir ne prieš vaikus, bet tolimoje, arba ne tokioje tolimoje ateityje, vis dėlto dar ateityje. O šiuo metu jis atras galybę rimtų priežasčių, kad atidėtų kūdikio planavimą. Beje, tas tinkamas laikas taip ir neateis.

Įkalbėjimo taktika. Kad vyras taip nebijotų “trečiojo” šeimos nario atsiradimo, arba pats tapti nebereikalingu, reikia labai iš anksto pradėti jį ruošti tėvystei. Svarbiausia – nedarykite spaudimo, primindamos kiek jam metų. Jam ir taip baisu darosi, pagalvojus apie artėjančią senatvę, tad jūs tik sukelsite paniką.   Į jo atsikalbinėjimus, kad dar ne laikas, atsakykite pasitikslindamos, kiek dar reikės laukti, kol ateis tinkamas metas? Jei jus tenkina nurodytas terminas, duokite jam suprasti, kad atidėliojimų daugiau nebebus ir laukite nustatytos datos. Pasitikėdamos vyro pažadu, jūs tuo pačiu leidžiate jam suprasti, kad jo žodis jums – įstatymas. Jei jis suvoks tokio pasitikėjimo svarbą, rimtai pagalvos apie savo pažadą. Paieškokite informacijos apie tai, kaip reikia pasiruošti kūdikio pradėjimui. Svarbiausia, kad jis susitaikytų su mintimi, kad šis žingsnis neišvengiamas, o tada jau pasieksite savo.
{mospagebreak}
· Pirmiausiai reikia “tvirtai atsistoti ant kojų”
Jis įpratęs finansiškai išlaikyti šeimą ir nenori “paleisti į pasaulį vargšų”. Karjeros, materialinės gerovės, nepriklausomybės siekis vis atideda kūdikio planavimą neribotam laikui, o kartais ir iki “niekada”. Galbūt jis per aukštai užsikėlė kartelę, kurią pasiekęs, jis susilauktų krūvos vaikučių.

Įkalbėjimo taktika. O gal jūs turite labai didelių poreikių, kuriuos vyrui sunku patenkinti ir jis tiesiog bijo, kad “nepatemps” dar ir vaiko. Pirmiausiai, nereikalaukite iš vyro vis daugiau ir daugiau. Mėgaukitės  šia diena, neskubėkite. Tik taip jūs pagaliau nustosite reikalauti iš jo vis naujų materialių tikslų. ( iš pradžių nupirk man kailinius, po to – automobilį, o vėliau ir būtą). Vyras atsipalaiduos ir supras, kad gali aprūpinti šeimą ir susilaukti palikuonių. Žinoma, gerai, kai tėvai gali suteikti vaikui visa, kas geriausia, bet materialioji pusė neturėtų tapti svarbiausia, antraip užauginsite išlaikytinį egoistą. Paaiškinkite vyrui, kad vaikui pirmiausiai reikia tėvų dėmesio, meilės ir rūpesčio, o ne brangių vežimėlių, vaikštukų ir pan. Viskas, ko reikia kūdikio gimimui – tai abipusė meilė, o ne solidi banko sąskaita ar butas prestižiniame rajone.

· Jis jau turi vaiką

Kai kurie vyrai, jau turintys nesusiklosčiusio šeimyninio gyvenimo patirties, daugiau nesiryžta turėti vaikų: “Vieną vaiką jau turiu ir giminės pratęsimui to pilnai pakanka”. Jiems vaikas asocijuojasi pirmiausiai su daugybe sunkumų ir pareigų: “kaip gali teikti malonumo nešvarios sauskelnės ir vaiko triukšmas?” Antrojoje santuokoje vyras nebenori pakartoti viso šito košmaro, jis svajoja pagyventi sau, pasilinksminti, pasimėgauti gyvenimu su mylima moterimi. Jei moteriai kūdikis yra meilės įrodymas, tai vyrui – tai visiškai nesusiję dalykai.

Įkalbėjimo taktika. Jei vyras jau turi nesėkmingos tėvystės patirties, įkalbėti antram bandymui bus žymiai sunkiau. Tame yra ir buvusios žmonos kaltės, jei ji nedavė jam pasidžiaugti tėvyste ir nustūmė į šalį. Bet kurioje normalioje šeimoje vaiko gimimas – persilaužimo etapas, po kurio prasideda laimingas gyvenimas trise. Duokite vyrui suprasti, kad vaikas – ne tik problemos. Būti tėvais – ir sunku, bet kartu ir džiugu, o džiaugsmingų momentų būna kur kas daugiau. Beje, kūdikis – savotiškas santykių katalizatorius. Jis sutvirtina dviejų mylinčių vienas kitą žmonių sąjungą (tik ne tuo atveju, kai santuoka jau braška!).

· Bijo prarasti žmoną

Tiksliau, vyras bijo, kad jo gražuolė žmona staiga pasikeis į blogąją pusę (neteks buvusio lieknumo, seksualumo ir t.t.).  Bijo, kad žmona bus tiek susirūpinusi kūdikiu, jog nebekreips į vyrą dėmesio. Vyrai yra linkę sutirštinti spalvas, bet faktas lieka faktu. Yra galybė pavyzdžių, kai seksualiausios gražuolės virto storuliukėmis, net nenorinčiomis pagalvoti apie seksą.

Įkalbėjimo taktika. Paaiškinkite vyrui, kad draugų pasakojimai yra tiesiog išimtiniai, dažniausiai gimus vaikui moteris tampa dar seksualesnė ir žydinti. Pasakykite, kad jūs neplanuojate priaugti 20 kg ir pasilaidoti tarp keturių kambario sienų. Yra daugybė būdų, kaip susigrąžinti buvusią figūrą, jei tik labai norisi. Rodykite vyrui garsių manekenių, aktorių, kurios neseniai tapo motinomis,  nuotraukas, kuriose jos atrodo nuostabiai. Jei nepadeda jokie įkalbinėjimai, šiek tiek pagudraukite ir vis tiek pastokite, tik po to nepamirškite laikytis savo pažadų. Rūpinkitės savimi, priminkite vyrui, kad mylite jį lygiai taip pat.

· Sveikata neleidžia

Tai bene vienintelė iš tiesų rimta priežastis. Bet dauguma vyrų gėdinasi atskleisti tikrąją nenoro turėti vaikų priežastį. Todėl, kad nereikėtų jums pasakoti apie savo problemą, jie prisidengia tiesiog “nenoru” turėti vaikų. Jei visi aiškinimaisi rodo, kad vyrui tai “skaudi tema”, jei jis vengia bendrauti su vaikų susilaukusiais draugais, greičiausiai jis norėtų turėti, bet negali (arba galvoja, kad negali).

Įkalbėjimo taktika. Jei labai aktyviai įkalbinėsite, tai gali baigtis skyrybomis. Suvokdamas savo nevaisingumą, jis nuspręs negadinti jums gyvenimo ir dings be pasiaiškinimų. Duokite jam suprasti, kad kūdikio susilaukti norite tik nuo jo, o ne nuo kito vyriškio. Jūsų tikslas – kad jis atvirai išsipasakotų apie savo problemą. Kol jis neatskleis savo kortų, jūs niekaip jam nepadėsite. Vyriškas nevaisingumas – tai liga, kuri gana sėkmingai gydoma: daugiau nei 90 proc. vyrų nevaisingumo atvejų išgydoma. Svarbiausia – susirasti gerą specialistą. Sugalvokite kokią nors istoriją (analogišką jūsiškei situacijai) su laiminga pabaiga. Svarbiausia, kad vyras patikėtų jog liga pagydoma.

Šaltinis: 7ya.ru