Nors pavasaris dar toli, daugelis iš mūsų turbūt gerai pamena tą nemalonų jausmą, kuris apima, kai po žiemos nebetelpi į mėgstamiausius pavasarinius drabužius, o kaip atrodai su maudymosi kostiumėliu... Kaip išvengti tokių nusivylimų? Kas padeda išlikti lieknoms?
Paprasčiausias patarimas – suvalgykite per pietus lėkštę sriubos. Tie, kas valgo sriubą prieš antrąjį patiekalą, iš viso suvartoja 100 kalorijų mažiau, ir per likusią dienos dalį jų nebekompensuoja.

Vanduo, esantis maiste, atvirkščiai nei vanduo, kurį tiesiog geriame, sulėtina skrandžio išsituštinimą. Todėl sotumo jausmas išlieka ilgiau. Rinkitės mažai kalorijų turinčias sriubas: daržovienes, pomidorų sriubą.

Žiemą trūksta šviesos. O kai trūksta šviesos, organizme sumažėja serotonino. Tuomet jaučiame nuovargį, padidėja apetitas, todėl kartas nuo karto žiemą jus ištinka persivalgymo priepuoliai. Dienos šviesos dozę, o kartu ir daugiau serotonino, galite gauti bent 15 minučių išėjusi pasivaikščioti. Be to, pramankštinsite raumenis, sudeginsite apie 70 kalorijų.

Sudarykite produktų, kurių labiausiai norisi žiemą, sąrašą. O tada pasistenkite juos įtraukti į pagrindinių patiekalų gamybą, kad neprisivalgytumėte jų tarp valgių, kaip užkandžių. Dietologai pastebėjo, kad vyrams žiemą labiau norisi bulvių košės, makaronų patiekalų ir sriubų. O moterims – šokolado ir saldainių.

Nenuostabu, kad dietų besilaikantys žmonės puola į depresiją. Angliavandeniai padeda gamintis serotoninui (atsakingas už džiaugsmo pojūčius), sukelia insulino antplūdį, o tai padeda triptofanui pasiekti smegenis, kur ir gaminasi serotoninas.  Todėl patariame atsisakyti „cukrinių“ angliavandenių, tokių kaip balta duona ir sausainiai, pakeičiant juos rupaus malimo grūdų duona. Žymiai turtingesnis triptofano šaltinis yra neriebi raudona mėsa, vištiena, kalakutiena, žuvis, kiaušiniai, riešutai, sūris ir grūdai.

Pasistenkite atsilaikyti pagundai žiemą susišildyti balta ar kapučino kava, karštu šokoladu. Didelis puodelis Latte kavos - tai 265 kalorijos, kapučino – 153 kalorijos, o karštas šokoladas – 448 kalorijos. Sušilti galite išgėrusi vaisių, žolelių ar žaliosios arbatos puodelį. Jos neturi nei kofeino, nei kalorijų.

Žiemos vakarus ir savaitgalius noris leisti susisupus į kamuoliuką  minkštame patogiame krėsle, įlindus į plačius kaip maišas drabužius. Nė nepastebėsite, kaip priaugate svorio! Ir toliau dėvėkite prigludusius drabužius, jie leis iškart pajusti nepageidaujamus papildomus kilogramus.

Spalvų terapijos specialistai teigia, kad oranžinė spalva pakelia nuotaiką ir suteikia energijos. Laimė, kad daugelis oranžinės spalvos produktų turi mažai kalorijų. Nepamirškite apelsinų, morkų, mandarinų, ropių, pipirų, mango, abrikosų.

Papipirinkite savo patiekalus! Jei mėgstate aštrius patiekalus (meksikiečių, indų virtuvė), tuomet vienu šūviu nušaunate du zuikius – ir sušylate, ir deginate riebalus. Tyrimai rodo, kad čili pipirai praėjus 3 val. nuo valgio net 50% pagreitina širdies ritmą ir medžiagų apykaitą. Tokių aštrių patiekalų daug nesuvalgysit, o ir kalorijų suvartosit mažiau.

Neatidėliokite sekso savaitgaliui. Aistringos glamonės išlaisvina laimės hormonus endorfinus. Kuo mes laimingesnės, tuo mažiau guodžiamės maistu. O jei abu partneriai labai aktyvūs, per 20 sekso minučių jie sudegina po 140 kalorijų!

Ilgiau miegokite. Pasinaudokite ilgesnėmis tamsos valandomis ir pamiegokite ilgiau. Moksliškai įrodyta, kad nuolatinis neišsimiegojimas tik prideda svorio, nes padaugėja hormonų, veikiančių mūsų apetitą, o išsimiegojimas padeda nepriaugti žieminių kilogramų. Kuo ilgiau miegame, tuo mažiau laiko praleidžiame prie stalo.

Gerkite tiek pat vandens, kiek ir vasarą – po 1-1,5 litro kasdien. Ilgais žiemos vakarais galite paeksperimentuoti virtuvėje ir gaminti naujus patiekalus iš sveikų ingredientų. Beje, energingai šeimininkaudama virtuvėje per pusvalandį sudeginsite 120 kalorijų!

O žiemos savaitgaliais jūsų laukia baseinai, sporto salės, diskotekos, pačiūžos  ir t.t. Pavasaris ne už kalnų!

Šaltinis: wlal.ru