Daugelis žmonių per žiemą priauga po keletą nereikalingų kilogramų svorio. Šiuo metų laiku mes judame mažiau, dienos sutrumpėja, o ilgais vakarais mėgstame sukiotis aplink šaldytuvą... Mityba suprastėja, tampa kaloringesnė. Organizmas, pajutęs nepalankias aplinkos sąlygas (žemą temperatūrą), pradeda po oda kaupti riebalines atsargas. Juk normaliai šilumos apykaitai išlaikyti jam reikia žymiai intensyvesnės medžiagų apykaitos.

Organizmo valymas

Pats paprasčiausias ir efektyviausias būdas organizmui valyti – švarus geriamas ar mineralinis vanduo (negazuotas!). Kartu su skysčiais iš organizmo pasišalina kenksmingos medžiagos. Vanduo padeda greičiau virškinti maistą. Rekomenduojama kasdien išgerti 1-1,5 litro geriamo vandens. Pirmąją stiklinė vandens turite išgerti kol skrandis dar tuščias. O po paskutinės – nieko nebevalgyti.

Iškrovos dienos

Kai kas ima ir supainioja iškrovos dienas su badavimu. Iškrovos dieną mes paprastai valgome nekaloringą ir lengvai suvirškinamą maistą. Badavimas – tai nieko nevalgymas. Žiemos metu organizmas ir taip yra sekinamas, o badavimas – didžiulis krūvis. Todėl geriau rinkitės iškrovos dienas ir nebadaukite.

Jei iškrovos dieną renkatės tik vieną produktą (kefyrą, obuolius), tokia neįvairi dieta labai greit įgrysta. Žymiai efektyviau bus per iškrovos dienas valgyti mažai kaloringą maistą: šviežių daržovių salotas, vaisius (bet ne bananus!), gerti kefyrą bei negazuotą mineralinį vandenį.

Naudingi produktai

Kad maistas būtų visiškai suvirškintas, pageidautina valgyti dažnai, bet mažomis porcijomis. O kad organizmas spėtų pailsėti, žiūrėkite, kad tarp paskutinio vakarinio valgymo ir pirmojo rytinio būtų ne  trumpesnė, kaip 10-12 val. pertrauka.

Šiuo metų laiku mes beveik neturime šviežių vitaminų šaltinių – daržovių bei vaisių. Daugiausiai vitaminų dabar galime gauti iš šaldytų sodo bei daržo gėrybių.

Jei negalite maitintis sveikai ir įvairiai, bent sumažinkite kenksmingų produktų vartojimą: organizmui kenkia aštrūs, marinuoti, rūkyti produktai ir mėsos konservai.

Pasivaikščiokim!

Žiemą mes beveik nustojame vaikščioti - slidu ir šalta. Pasistenkite jei ne ryte, tai bent po darbo paėjėti pėsčiomis. Vaikščiokite ištiesusi nugarą ir kvėpuokite per nosį, lygiai. Jei avite aukštakulnius, nugarai ir kojoms tenka nevienodas fizinis krūvis. Todėl rezultatų galite sulaukti visiškai priešingų. Jei laikysena taisyklinga ir einate intensyviai maždaug 1 valandą, sudeginate panašiai tiek kalorijų, kiek sudegintumėte per 2 valandas treniruoklių salėje.

Būkite laimingos ir sveikos!

Dar daugiau naudingų patarimų rasite supermama.lt Forume, skyrelyje "Sportas ir Dietos"


Šaltinis: medicus.ru