{mosimage}“Fitness” (angl.klb. ištvermė, sportiškumas, gera savijauta) atkeliavo pas mus kartu su Vakarų civilizacijos naujovėmis. Namų šeimininkės jau nebesidalina valgių receptais, nebesiuvinėja kryžiuku - juk dabar madinga laisvalaikį leisti dailinant savo kūno linijas!

Ne visi drįsta užeiti į sporto klubą. Vieni gėdijasi parodyti savo netreniruotą kūną, kiti sportui neranda laiko, o jei ir randa – sportuoja nereguliariai.  Net jei jūs visai nemėgstate sporto, vakarus leidžiate namuose prie šaldytuvo, ant sofutės, vis tiek galite atrasti mėgiamą užsiėmimą. Bet pirmiausia reikia išsirinkti sporto klubą, jums patinkančią programą bei sportinę aprangą (juk mus sutinka pagal drabužį). Bet apie visa tai - iš eilės. 

 Kaip išsirinkti fitneso klubą?

Nuo jūsų pasirinkimo priklausys jūsų sveikata bei treniruočių nauda. Padalinsime pasirinkimo procesą į keletą etapų:

- Susirinkite informaciją. Klauskite draugų, kolegų, kaimynų, kokius sporto klubus jie lanko ir kodėl juos rinkosi. Išsiaiškinkite, per kiek laiko ir kokių rezultatų jie pasiekė.

- Ieškokite klubo, įsikūrusio netoli namų ar darbo. Vargu ar turėsite jėgų ir entuziazmo po darbo dienos trenktis į kitą miesto pusę tam, kad pastrikinėtumėt ir pakilnotumėt svarmenis. Taip bus daugiau tikimybės, kad Jūs vis dėlto užsiimsite fitnesu.

- Žvalgytuvės. Būtinai nueikite į keletą bandomųjų užsiėmimų klubuose, kad įvertintumėte siūlomų paslaugų asortimentą, trenerių profesionalumą. Net patys išsamiausi draugų pasakojimai apie klubą neatstos jūsų asmeninės patirties.

- Kuo daugiau – tuo geriau. Kuo sporto klubas geresnis - tuo daugiau įvairių paslaugų siūlo klientams. Be abejo, naujokui sunku iškart įvertinti kokybę, tad iš pradžių vadovaukitės principu: “Kuo daugiau – tuo geresnis”. Kuo daugiau skirtingų treniruoklių salėj – tuo geriau, daugybė programų siūlomų klientams – dar geriau! Vis dažniau be fitneso dar pasiūlomos ir kūno puoselėjimo paslaugos, kad nereikėtų lakstyti po visą miestą iš masažistės pas kirpėją ir t.t.

- Nuolaidos. Reikėtų pasidomėti sporto klubų abonementais, nuolaidų kortelėmis. Nenusiminkite, jei jūsų pasirinktas klubas kol kas ne jūsų kišenei. Ateis metas, kai jame bus pasiūlytos didelės sezoninės nuolaidos. Kai kurie darbdaviai patys pasirūpina savo darbuotojų sveikata, o nuolaidos, suteikiamos firmoms, didesnės.

Kaip pasirinkti programą?

Šiandien fitneso klubai gali pasiūlyti programą kiekvieno pageidavimui. Temperamentingiems žmonėms labai tiktų šokiai. Skambant uždegantiems Lotynų Amerikos ritmams ne tik deginamos kalorijos, bet ir gerinama laikysena; Erotiški rytiečių pilvo šokiai stiprina pilvo preso raumenis; Airių šokiai tiks tiems, kas morališkai ir fiziškai pasiruošę įmantriems žingsneliams ir nusiteikę pastoviai šokinėti vis aukščiau ir aukščiau. Yra keletas tokių treniruočių pliusų: treniruojatės su malonumu, be to,  galėsite sublizgėti  firmos vakarėliuose ir diskotekose.

 Atkakliems ir energingiems žmonėms turbūt labiausiai patiktų jėgos treniruotės. Jie gali rinktis tiek treniruoklių salę, tiek svarmenis, gumas ir pan. – priklauso nuo sporto klubo galimybių. Jėgos treniruotės efektyvesnės formuojant kūno linijas, tačiau jos gali pasirodyti monotoniškos. Šiose treniruotėse labai svarbu laikytis trenerio rekomendacijų, nes neteisingai treniruojantis gali būti paveiktos visai ne tos raumenų grupės.

 Eksperimentatoriams, kuriuos sunku kuo nors nustebinti, tiktų “tai-bo” arba “power strike”. Šios fitneso programos suderina kovos meną ir aerobiką. Tokios treniruotės reikalauja tam tikro pasirengimo, todėl nerekomenduojamos naujokui. Tai gali atbaidyti nepatyrusį, tačiau fitneso gurmanams tai tikras malonumas.

 Beveik visiems kitiems žmonėms tinka vandens aerobika. Tai pati demokratiškiausia fitneso rūšis, neturinti pašalinio poveikio (išskyrus sunkius susirgimus). Šie pratimai turi net 3 kartus didesnį fizinį krūvį, nes reikia įveikti vandens pasipriešinimo jėgą. Vandens aerobika rekomenduojama ir senyvo amžiaus žmonėms, ir nėščiosioms. Tai puikus būdas patirti malonumą ir dailinti kūną.

 Kuo apsirengti užsiimant fitnesu?

Tai taip pat svarbu – juk gražiai apsirengusi jūs iškart pasijuntate pasitikinti savimi ir sportuojate su malonumu.
 Be to, kad apranga turi būti lengva, patogi, funkcionali, gerai sugerianti drėgmę, ji dar turi atitikti jūsų pasirinktą fitneso programą. Lotynų Amerikos šokiams reikia siūdintis specialius batus su uždaru kulnu ir gerai apgludusius koją. Jie kainuos nepigiai, bet bus padaryti pagal užsakymą būtent jūsų kojoms, o tai padės nenukristi ir nesusižaloti darant sudėtingus šokio žingsnius. Šokant pilvo šokį, geriausia dėvėti rytietiško stiliaus drabužius su daugybe skambančių monetų – juk tas skimbčiojimas sudaro pusė viso žavesio! Klasikinei aerobikai reikėtų rinktis ilgas kelnes ir marškinėlius.
Įsiliekite į fitneso pasaulį, jame kiekvienas gali rasti tai, ko jam trūksta kasdienybėje.

Šaltinis: sporthit.ru