{mosimage}Kuo apsirengti einant į sporto salę? Tai labai svarbu. Juk gražiai apsirengusios jūs iškart imate labiau savimi pasitikėti, jaučiate malonumą sportuodamos. Be grožio ir kainos, labai svarbu, kad fitneso apranga būtų funkcionali. Pasistengsime išsiaiškinti, kokia sportinė apranga džiugina ne tik akį, bet ir visą kūną.

Vienas svarbiausių dalykų vertinant sportinę aprangą turėtų būti audinys. Didelis fizinis krūvis sukelia didesnį kūno prakaitavimą, organizmas sugeria žymiai daugiau deguonies ir mūsų ekipiruotė neturėtų tam trukdyti.

Higieniškiausia, tai yra geriausiai praleidžianti orą ir sugerianti drėgmę, medžiaga yra medvilnė, taip pat vilna, šilkas ir trikotažas. Europoje ir JAV , kur fitnesas  jau seniai įprastas dalykas, sportinei aprangai naudojami natūralūs audiniai.

Pas mus prekyboje dažnai pasitaiko nepaprasto grožio sintetinių apdarų, tinkančių labiau pliažui, nei fitnesui.  Be abejo, ultrašiuolaikiški audiniai, pagaminti vos ne kosminių technologijų būdu, labai ir net labai gražūs. Jie labai prigludę prie kūno, o tai masina daugelį lieknų gražuolių. Tačiau treniruodamosi su šia apranga galite pamiršti apie higieną ir komfortą. Tad nesileiskite sugundomos reklamos. Na, o jei vis tik susigundėte elegantiška sintetine ekipiruote, rinkitės dvisluoksnę: apatinis sluoksnis, prigludęs prie kūno, - medvilninis, o išorinis – dirbtinio pluošto.

Antrasis, ne mažiau svarbus, reikalavimas fitneso aprangai – funkcionalumas. Pavyzdžiui, tai, kuo apsirengsite eidamos į treniruoklių salę, gali visiškai netikti aerobikos treniruotei. Jėgos pratimams atlikti apranga turėtų būti pakankamai atvira ir laisva, kad nevaržytų judesių: marškinėliai, kelnės, šortai. Aerobikai, kur visai kita judesių plastika, nei treniruoklių pratimuose, pageidautina prigludusi apranga, kad netrukdytų intensyviems ir greitiems galūnių judesiams: specialūs triko, glaustinukės, tamprės (“leginsai”).

Jei jie medvilniniai, tai dažniausia jų sudėtyje yra nemaža dalis lykros. Beje, ypač jautriems ji gali sukelti alergiją. Atkreipkite dėmesį ir į detales: užtrauktukus, metalinius dekoro elementus bei sagutes. Geriausia, jei jų iš viso nėra. Nes jie gali sužeisti odą, ji gali supūliuoti.

Darant apšilimą, kraujotakos gerinimui, energijos apykaitai, patariama dėvėti ilgas kelnes ir džemperį. Būtinai mūvėkite kojinaites (kai kas dėvi ir pėdkelnes). Po apšilimo pratimų, nereikalingus rūbus nusimeskite, kelnes galima pakeisti šortais.

Kai kurios norinčios suliesėti moterys užsiima fitnesu dėvėdamos anticeliulitinius juosmens diržus, kurie “šiltnamio efekto” pagalba veikia riebalines ląsteles. Įspėjame, kad jų negalima dėvėti, jei turite ginekologinių problemų. Jei jūs sveika, tuo metu, kai nesportuojate dėvėkite diržą ne ilgiau kaip 2 val., o sportuodama - 30-40 min. Beje, atkreipkite dėmesį į šių diržų spalvą – jie turėtų būti rožinės spalvos.

Apskritai, renkantis aprangą, reikėtų paisyti spalvų terapijos. Pavyzdžiui, tamsiai mėlyna ir melsva spalva padės susikoncentruoti užsiėmimuose, suteiks vidinės ramybės; neoninės, ir  tuo labiau fluorescencinės švytinčios spalvos yra labai stiprūs dirgikliai, išmušantys iš būtino psichologinio nusiteikimo. Balta ir juoda – neutralios ir tuo pačiu optimalios spalvos. Būtent jos ir sidabrinė spalva sudaro madingą derinį.

Ir nepamirškite, kad figūros trūkumus, kurių dar nespėjote pakoreguoti treniruodamasi, jūs galite sėkmingai užmaskuoti pasirinkusi tinkamą sportinę aprangą. Fitneso aprangai taip pat tinka bendros taisyklės:

- vertikali juostelė, dryžiai vizualiai prailgina siluetą, o horizontali – trumpina ir storina.
- Apkūniems žmonėms labiau tinka tamsios spalvos, liekniems – stambesnių raštų audiniai.

Dar keletas pastebėjimų apie sportinę avalynę. Kaip žinia, jų išvaizda, funkcionalumas priklauso nuo to, kokia sporto šaka užsiimama. Treniruoklių salėje patogiausi neaukšti sportiniai bateliai plokščiu padu, kad gerai sukibtų su treniruoklių ar grindų paviršiumi. “Air-max” tipo avalynė, su amortizuojančiais padais, puikiausiai tiks aerobikos treniruotėms. Su jais koja lengvai atsiplėšia nuo paviršiaus, o tai labai svarbu atliekant aerobinius pratimus. Šie bateliai pėdą dengia iki kulkšnies, kad išvengtumėt  traumų.

Pabaigai, psichologo patarimas: kad greičiau pasiektumėte trokštamo rezultato, dažniau keiskite sportinę aprangą nauja.

Šaltinis: vh-lady.ru