Viena iš mūsų, didelių mergaičių, aistrų – apsipirkinėjimai  kosmetikos parduotuvėse.
Bet kaip nepasimesti tarp galybės puikių buteliukų?
Kaip nepasiduoti pirkimo manijai, išvydus pilnas lentynas pudros, skaistalų ir lūpų blizgesio?
Žodžiu, mums reikia „instrukcijos“, kaip nenusipirkti visos parduotuvės iš karto.


Pirmoji taisyklė: Pagrindai

Moterų žurnalai egzistuoja ne vien tam, kad rinktų dulkes ant žurnalinio staliuko. Perversk keletą paskutinių numerių ir paskaitinėk „Grožio“ skiltis. Ypatingų stebuklų tikėtis neverta: sezoninės makiažo kolekcijos dažniausiai kartojasi. Paprastai pasiūlomi vienas-du nauji šešėlių ar lūpdažių atspalviai. Išsirink vieną, labiausiai į akis krintančią, naujovę.
 
Peržiūrėk siūlomus makiažo variantus. Tik nepamiršk: net jeigu tu išsidažysi lygiai taip pat, kaip parodyta žurnale, vis tiek atrodysi kiek kitaip.

Dabar peržvelk savo kasdien naudojamas kosmetikos priemones ir pagalvok, ko trūksta kosmetikos krepšelyje.

Beveik kiekviena mergina, pažadinta naktį iš miegų, sugebėtų išpyškinti, kas yra veido priežiūra: valymas, drėkinimas, maitinimas, - neužsikirsdamos išvardytų dauguma. Arba tai, kad „tamsus tonas - mažina, o šviesus – didina“.

Kokios priemonės yra būtinos? Štai jų sąrašas:

 Valomasis tonikas ar pienelis.
 Minkštinamasis dieninis kremas.
 Maitinamasis naktinis kremas.
 Tinkamai parinktas toninis kremas arba skystas makiažo pagrindas.
 Šviesą atspindintis maskuojantis pieštukas, gražiai paslepiantis dėmes, strazdanas ir pamėlusius paakius.
 Akių pieštukas (vakarui – skystas).
 Kreminiai neutralių atspalvių ir birūs šešėliai.
 Blakstienų tušas.
 Birūs skaistalai ir šepetėlis.
 Bespalvis lūpdažis arba lūpų blizgesys su drėkinamaisiais ir regeneruojančiais komponentais.
 Neutralaus atspalvio lūpdažis – dienai, ryškesnis – vakarui.

Antroji taisyklė: Šaltas protas

Padaryk reviziją savo didžiajame kosmetikos krepšyje. Negailestingai išmesk visas priemones, kurių galiojimo laikas jau baigėsi ir tai, kas įtartinai „kvepia“ . Atsikratyk to, ką pirkai tokiems atvejams kaip: „jei tapsiu blondine“, „tai tiks Helovynui“ „80-ųjų nostalgija“ ir pan. Dabar išdėliok prieš save viską, kas liko. Ko trūksta iš „Būtinojo sąrašo“? Ar tikrai reikia nusipirkti kažką naujo? Jei taip – pirmyn! 

Trečioji taisyklė: Bandymų poligonas

Rinktis kosmetiką geriausia didelėje ir geroje parduotuvėje. Užėjai apsipirkti -  o tave iš visų pusių apspito pulkas paslaugių moterų? Tai kosmetikos mados konsultantės - labai naudingos ponios. Jei paprastai jų paslaugomis nesinaudoji, nes manai, kad jos per daug įkyrios, nepamiršk - tai jų pareiga! Bet gera konsultantė gali lengvai nustatyti klientės odos tipą (ir jo mokumą taip pat!). Žinoma, neverta pirkti visko iš eilės, ką tik siūlo, bet išbandyti tikrai būtina!

Pasitreniruokite: pavyzdžiui, renkatės dieninį kremą. Pamėginkite visus mėginukus, kuriuos siūlys, sakydama: „turiu pagalvoti ir išbandyti ramioje aplinkoje“. Energingai sutik ir siūlymus išbandyti valomąją kaukę, naują paakių kremą ir pan., bet mintyse kaip mantrą kartok: dieninis kremas, dieninis kremas... Konsultantė padės maloniai praleisti laiką: ji gaus pliusų už kokybišką aptarnavimą, o tu – krūvą nemokamų mėginukų. Namuose atsipalaiduosi, viską išbandysi ir nuspręsi: ar verta pirkti aukščiausios rūšies kosmetikos naujoves, ar pasilikti prie vidutinių kainų kategorijos produktų.


Ketvirtoji taisyklė: pasverk – „reikia“ ir „norisi“

Žinoma, idealiausia būtų turėti visiems gyvenimo atvejams reikalingų kosmetikos priemonių krepšį! Bet jis tuomet būtų nediduko lagamino dydžio ir greičiausiai su juo neįleistų į lėktuvo saloną. Jei pajamos leidžia tapti reklamų auka – pirmyn! Bet jei mėgsti retkarčiais dar ir papietauti bei pasipuošti, gal galima pabandyti išsitekti ir su pagrindinių priemonių rinkiniu (žr. sąrašą aukščiau).
 
Net ir labai brangiai kainuojančios veido priežiūros priemonės negarantuoja, kad pavers tave stulbinančia gražuole ir atjaunins. Jei tik yra galimybė, dieninį ir naktinį kremą vertėtų įsigyti kiek brangesnį, o visa kita gali kainuoti ir mažiau. Tušą, šešėlius, makiažo pagrindą, lyginančius raukšles kremus geriausia rinktis iš tos kategorijos prekių, kurių kaina šiek tiek aukštesnė už vidutinę.