Plastinės chirurgijos specialistai įspėja, kad prie botokso injekcijų (botoksas naudojamas poodinėms injekcijoms, kurios padeda  panaikinti raukšleles,- red. past) priprantama. Ši išvada padaryta atlikus palyginamąją pacientų, pasinaudojusių botokso terapija bei kitais, ne tokiais agresyviais korekcijos metodais, analizę. Pasibaigus šio preparato veikimui, žmogus jaučia nenumaldomą troškimą ir vėl pakartoti atjauninimo procedūrą.

Prieš priimdamos sprendimą pasinaudoti botokso terapija, susimąstykite. Britų mokslininkai mano, kad toks grožio siekis dažniausiai perauga į  priklausomybę. Nustatyta, kad maždaug 40% pasinaudojusių šia terapija pacientų jaučia norą vėl ir vėl griebtis botokso injekcijų.

Psichologas K.Sing bei plastikos chirurgas M.Kelli išanalizavo 81 plastikos chirurgijos klinikos Britanijoje statistiką. Buvo palyginti botokso terapija besinaudojantys bei ne tokius agresyvius metodus pasirinkę pacientai. Analizės rezultatai:

- daugiau nei 50% botokso injekcijas pasirinkusių pacientų yra susirūpinę, kad negali visiškai kontroliuoti kovos su senėjimu proceso;
- daugiau nei 40%  žmonių nori dar kartą pakartoti botokso terapiją;
- apie 50% pareiškė, kad botokso injekcijos leidžia labai žymiai atsijauninti, o ne šiek tiek atjaunėti.

Pasak mokslininkų, taip atsiranda psichologinio komforto bei pastovaus botokso naudojimo sąsaja. Kosmetinis preparato poveikis (botoksas blokuoja nervų impulsą į raumenį, ir raukšlės pranyksta) susilpnėja po 4-6 mėnesių. Per šį laiką žmogus jau spėja priprasti ir pamilti savo naująją išvaizdą. Natūralu, kad ir vėl norisi atgauti tai, kas prarasta.

Įdomus faktas: Malaizijoje musulmonų religijos lyderiai uždraudė savo tikintiesiems naudoti raukšles lyginančias botokso injekcijas. Tai nuodėmė, bet ne dėl to, kad sukelia priklausomybę, o kad botokso sudėtyje yra komponentų, gaunamų iš „nešvaraus gyvulio“ – kiaulės organizmo...

Šaltinis: medtrust.ru