{mosimage} Daugeliui mūsų būdinga mestis į kraštutinumus. Turbūt dėl to mes mylim tokią vasarą, kai nuo karščio nėra kur dėtis, ir tokią žiemą, kai nuo šalčio net sproginėja lauko termometrai. Tačiau vaikščiodami po gurgždantį po kojomis sniegą, įsisupę į kailinius, mes pamirštame ką šiuo momentu patiria mūsų organizmas, pirmiausiai, mūsų oda.

Odai kenkia ir pastovūs temperatūrų skirtumai (atsirandantys pavyzdžiui išėjus iš namų, įlipus į troleibusą ir pan.), šalčiai, vėjas, ultravioletiniai spinduliai...  Dėl to odoje sutrinka kraujotaka, sulėtėja ląstelių regeneracijos procesas, pablogėja maitinimasis ir apsauginės funkcijos. Galiausiai oda ima senti, ir su kiekviena žiema raukšlių padaugėja.

Kaip galime apsaugoti odą nuo "lietuviškos žiemos"?

Stenkitės reguliariai naudoti maitinančius odą kremus, kurių sudėtyje yra vitaminų, lanolino, glicerino, lipidų ir kt. naudingų medžiagų. Rekomenduojama teptis dieniniu kremu iki išėjimo į lauką likus 30-40 minučių, kad kremo sudėtyje esančios medžiagos spėtų susigerti į audinius. Primygtinai siūloma nenaudoti drėkinamųjų priemonių - esant dideliam šalčiui, jos gali sušalti ir tapti odos nušalimo priežastimi.

Pasistenkite rasti kremą, kurio sudėtyje yra UV filtrai - aišku, žiemą saulė mažiau pavojinga, nei vasarą, vis dėlto ji gali sukelti problemų.

Naudokite dekoratyvinę kosmetiką - žiemą ji atlieka dar ir apsauginę funkciją. Dažykitės likus ne mažiau kaip 15-20 min iki išėjimo į lauką.

Stenkitės atidėti visas kasdienes odos priežiūros procedūras vakarui, jei tai nepavyksta, prauskite ir valykite odą iki išėjimo į lauką likus mažiausiai 1,5 valandos.

Nepamirškite valymo ir drėkinimo procedūrų, pirmiausiai, kaukių ir garinių vonelių. Šiuo metų laiku odos valymas labai efektyvus naudojant natūralų augalinį aliejų, arbatos, sulčių, pieno kompresus, riebalais ir vitaminais praturtintas kaukes. Jei įmanoma, nesinaudokite pylingais - jie tiesiog "nudiria" odos viršutinį sluoksnį, palikdami ją neapsaugotą nuo šalčio ir vėjo.

Jei naudojate kokias nors priemones spuoguotai odai gydyti ar turite kitų odos susirgimų, nepatingėkite apsilankyti dar kartą pas gydytoją kosmetologą. Jis parinks jums tinkamesnį preparatą šioms oro sąlygoms.
Žiemos metu stenkitės naudoti ne importines, o vietines odos priežiūros priemones. Juk Italijoje ar Prancūzijoje paprasčiausiai nebūna atšiaurių žiemų, todėl jų gaminami "žieminiai" kremai netinka "lietuviškiems" šalčiams.

Ir pabaigoje - keletas "mažų gudrybių":
- kad sumažintumėte temperatūrų skirtumų poveikį odai, prieš išeidamos į lauką, keletą minučių lukterėkite laiptinėje. Leiskite odai priprasti prie šaltesnio oro;
- ideali "mankšta" jūsų odos kraujagyslėms yra kontrastinis šalto-karšto vandens dušas;
- drėkinti odą galima ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus. Tiesiog gerkite daugiau skysčių - mineralinio vandens, sulčių ar žolelių nuoviro.

Šaltinis: km.ru