Vasara – puikus metas atsiskleisti kiekvienos moters grožiui, tačiau karšti vasaros mėnesiai ne tik suteikia progą sužibėti, bet ir surengia tikrą egzaminą jūsų plaukams. Vasarą plaukai patiria saulės, vandens ir vėjo agresiją. Kad išsaugotumėte plaukų grožį ir sveikatą, turite juos apsaugoti.

Pirmiausiai pakalbėsime apie didžiausius jūsų plaukų „priešus“: saulę, vėją ir jūros druską.Saulė.
Ultravioletinio spinduliavimo ir deguonies derinys neigiamai veikia plauką, oksiduoja jį, sumažina natūralią drėgmę. Didžiulė kaitra yra pavojinga bet kokio tipo plaukams, o dažytiems – dvigubai. Plaukai išsausėja, ima skylinėti, praranda spalvą. Apsaugoti plaukus yra taip pat svarbu, kaip ir odą. Jums prireiks skrybėlės, panamos, turbano, galvos juostos ar kito galvos apdangalo. Rinkitės ryškias vasaros spalvas bei lengvus audinius.

Vėjas. Vėjuotą dieną mūsų plaukai tampa ypač pažeidžiami, todėl geriau plaukus supinti, susukti, surišti, apgaubti juosta - antraip nukentės plaukų galiukai, kurie labai greit ima skylinėti.

Jūros druska. Kontaktuodami su jūros vandeniu, plaukai tampa šiurkštūs, praranda elastingumą, banguoti mažiau raitosi, įgauna žalio pigmento (tai labai svarbu žinoti blondinėms!). Jei ketinate daug maudytis jūroje ir baseine, nepamirškite maudymosi kepuraitės. Jei vis dėlto maudysitės nepridengusi plaukų, išlipusį į sausumą būtinai nusiprauskite po švariu vandeniu ir patepkite plaukus apsaugine priemone, kurios nereikia nuplauti.

Kad jūros vanduo plaukams nepakenktų, būtina įsigyti vandeniui atsparią apsauginę priemonę, kurios sudėtyje yra augalinių aliejų, silikono. Šią priemonę reikia naudoti prieš einant maudytis.

Vasarą plaukus trinkti galima kasdien, tačiau reikėtų rinktis drėkinamąjį šampūną ir balzamą. Patarimas: 2 kartus per savaitę uždėkite ant plaukų maitinamąją kaukę. Galiukai būna sausesni, nei plaukas ties šaknimi, todėl grįžusi iš paplūdimio palepinkite juos sutepdama aliejuku, skirtu plaukų galiukams puoselėti.

Prieš kelionę

Jei ketinate atostogauti, pasirūpinkite plaukais iš anksto - maždaug prieš 2-3 savaites iki atostogų.

Nedažykite plaukų kelionės išvakarėse. Žinoma, kad norisi per atostogas atrodyti kuo šauniau, tačiau plaukų sveikata brangesnė už komplimentus. Dažykite plaukus likus 1,5 -2 savaitėms iki atostogų. Per šį laiką plaukų struktūra spės atsigauti, dažų pigmentai taps atsparesni ir ne taip greitai išsiplaus. 5 dienas po plaukų dažymo pasistenkite netrinkti galvos. Kai jau nebegalėsite tverti, išskalaukite plaukus vandeniu. Viso to reikia dėl spalvos pigmento patvarumo.

Jei imsite tuojau pat intensyviai maitinti plaukus kaukėmis, tai taip pat pakenks spalvai – ji nebus tokia sodri. Todėl pradėkite naudoti kaukes praėjus 2 savaitėms nuo dažymo. Spalva iš plaukų galiukų išsiplauna greičiausiai, todėl prieš trinkdama galvą, sutepkite galiukus plaukų balzamu.

Kaip ir dažymą, taip ir cheminį plaukų sušukavimą, reikėtų atlikti likus 2 savaitėms iki atostogų.

Vasarinis kosmetikos krepšelis

Į kosmetikos krepšelį turite įsidėti drėkinamąjį šampūną, balzamą (pageidautina – iš „saulės“ linijos). Plaukus apsaugos ir daugelis kitų priemonių: želė, vaškas, putos ir t.t. su UV filtru. Rinkdamasi šias priemones, atkreipkite dėmesį į sudėtį – vasarą nenaudokite priemonių, kurių sudėtyje yra spirito.

Nepamirškite įsigyti retas šukas, nes tankūs šepečiai vasarą labai greit traumuoja išsausėjusius saulėje plaukus. Pradėkite šukuotis nuo galiukų, palengva kildama aukštyn link šaknų.

Į kelionę būtinai pasiimkite ir maitinamąją plaukų kaukę, atstatančią jų struktūrą. Naudokite ją kas 2-3 dienas.

Papildoma apsauga

Tai keletas patarimų toms, kurios mieliau renkasi namų gamybos receptus:

Natūralus jogurtas be priedų

Ištepkite plaukus natūraliu jogurtu ir palaikykite kaukę 15-20 minučių. Jogurte esančios naudingos medžiagos (proteinas, pieno rūgšties bakterijos ir kt.) suteiks jūsų plaukams elastingumo.

Stiklinė alaus + 2 stiklinės vandens

Sumaišykite 1 stiklinę alaus ir 2 stiklines vandens – išskalaukite šiuo mišiniu švarius plaukus. Kvapas labai greit išsisklaidys, o plaukai taps elastingesni ir labai blizgės.

Jei labai ilgai buvote saulėje:

Palepinkite savo plaukus maitinamąja kauke: 1 šaukštas majonezo, 1 kiaušinio trynys, 1 šaukštelis medaus. Sumaišykite viską ir ištepkite plaukus bei galvos odą. Gerai iššukuokite plaukus retomis šukomis. Apsigobkite galvą, kad plaukai 2 valandas būtų laikomi šiltai. Išplaukite kaukę šiltu vandeniu, o po to – šampūnu.

Dieta ir plaukai

Kai kurios moterys prieš atsotogas laikosi dietų, kartais badauja, kad tik dailiau atrodytų su naujuoju maudymosi kostiumėliu. Tačiau stipriai sumažėjus naudingųjų maisto medžiagų organizme, smūgį gauna plaukai. Dietoms pasiduoda net ir patys geriausi šampūnai bei balzamai. Todėl valgykite ne tik vaisius bei daržoves, bet ir pieno produktus, žuvį, pupeles, saulėgrąžas. Šiuose produktuose gausu vitamino E, suteikiančio plaukams blizgesio ir švelnumo.