Yra sakoma, kad niekam taip nereikia atostogų, kaip ką tik iš jų sugrįžusiam... Pasak vokiečių psichologų, ilgas ir pasyvus poilsis atbukina, po jo sunku vėl sugrįžti prie darbų. Nustatyta, kad žmogaus, kuris 3 savaites gulinėjo paplūdimyje, intelekto koeficientas nukrinta per 20 punktų. O kad po tokio poilsio sugrįžtų ankstesnis darbingumas, žmogui prireikia mažiausiai 4 dienų.

 

Jei jūs esate cholerikas (labai aktyvus, energija liejasi per kraštus, jus valdo nuotaikos ir įkvėpimas), nemėginkite atgauti jėgas paplūdimyje. Jums reikia aktyvaus poilsio: nardymas, slidinėjimas, alpinizmas, jodinėjimas, dviračiai, plaukimas kalnų upėmis ir t.t. Poilsiui prireiks 7-14 dienų.

Jei esate flegmatikas (ramus, nuoseklus, viską pasveriantis, tylus ir patikimas žmogus. Tai pasyvaus temperamento tipas), jums poilsiauti reikėtų ilgai ir ramiai. Tinka ir paplūdimys. Arba kaimas: pasivaikščiojimai po mišką, knygų skaitymas paupyje ir t.t. Galite išvykti į ekskursiją, labiausiai tiktų plaukti garlaiviu ir pan. Planuokite savo atostogų laiką taip, kad pakaktų laiko ir adaptacijai, ir pailsėjimui. Geriausia – 3-4 savaitės.

Jei esate melancholikas (jautrus, pasyvus, linkęs nuolat nerimauti dėl pavojų, liūdnas, uždaras), jums tinkamiausios – kūrybinės atostogos. Patirsite neapsakomą malonumą kažką sukūręs pats. Galite užsiimti būsto rekonstrukcija, puoselėti sodą, daržą, prižiūrėti augintinius. Poilsiui prireiks 2-3 savaičių.

Jei esate sangvinikas (draugiškas, aktyvus, kalbantis ir veikiantis, lyderis, puikus diplomatas, tik trūksta ištvermės bei atkaklumo), jums nereikalingos ilgos atostogos. Tokiam žmogui pakanka ir savaitgalių, kad patirtos emocijos (pvz. savaitgalio išvykoje, ekskursijoje) atstatytų fizines ir dvasines jėgas.

Gyvenime retai sutinkami gryni tipai, o daug dažniau - temperamentų mišiniai su vyraujančiu vienu ar  keletu temperamentų tipų. Jei jūsų temperamentas “maišytas”, svarbiausia per atostogas patirti nors vieną, bet stiprų įspūdį, kurį atsiminsite ir galėsite drąsiai pasakyti: “Aš atostogavau”.
 
Visiems vyresnio amžiaus žmonėms poilsiauti reikėtų ne trumpiau kaip 2 savaites iš eilės. Bėgant metams, organizmo adaptacinės galimybės silpsta: kad persiorientuotų iš vieno režimo į kitą, prireikia žymiai daugiau laiko.

Jei atostogas leisite kitokio klimato šalyje, būtų idealu, jei ilsėtumėtės ne trumpiau kaip 3 savaites. Lygiai tas pats rekomenduojama ir mažyliams. Vaikų adaptacinis mechanizmas dar tik formuojasi, todėl per pirmąsias 2 poilsio savaitės jų organizmas tik pratinsis prie naujovių.

Šaltinis: yoki.ru