Ne paslaptis , kad lekiant metams, poros santykiai keičiasi, jausmai blėsta. Tačiau galima rasti ir „meilės iki grabo lentos“ pavyzdžių. Specialistai tvirtina, kad tvirtiems aistringiems santykiams labai svarbus sąmoningas nusiteikimas ir nesibaigiančio meilės romano būsena.
Neseniai atlikto tyrimo duomenys (publikuoti žurnale Psychological Science ) rodo, kad tos poros, į kurių lovą nuobodulys atslinko maždaug po 7-erių kartu praleistų gyvenimo metų, po 16 metų jaus dar didesnį nepasitenkinimą.

 

 

 


Pasak psichologų, pati populiariausia porų santykių atšalimo priežastis - rutina. Tik ji gena mus ieškoti šviežių emocijų.


Fiziologė Dr. H.Fišer teigia, kad už aistrą atsako ta pati ventralinė tegmentalinė galvos smegenų sritis - tiek ką tik įsimylėjus, tiek pragyvenus kartu 20 metų. Ši galvos smegenų sritis taip pat atsakinga už pasitenkinimo, apdovanojimo pojūčius ir reguliuoja dopamino kiekį kraujyje. Kai partneriai neleidžia vienas kitam nuobodžiauti, sudarydami naujovės įspūdį, suaktyvėja dopamino gamybą organizme, o tai leidžia aistrai liepsnoti amžinai.


Ką specialistai rekomenduoja poroms? Labai svarbu ieškoti bendrų naujų interesų, susirasti bendrų pomėgių, kurie išblaškytų nuobodulį. Pataria nuolat ir nuoširdžiai demonstruoti savo prisirišimą, akcentuoti - koks patrauklus jums partneris. Svarbu priminti, kaip ir už ką kadaise pamilote, bet niekada neužsiminti apie apnikusį nuobodulį. Geriau pasidalinti su partneriu savo seksualinėmis ar kitokiomis fantazijomis.

 

Šaltinis: leidinys „Psychological Science“