Didžiojoje Britanijoje, Australijoje, Meksikoje ir Pietų Amerikoje buvo atlikta 268 tyrimai, kurie atskleidė stulbinančias jaunimo panašaus seksualinio elgesio tendencijas pačiuose įvairiausiuose pasaulio regionuose. Pasirodo, prezervatyvais nesinaudojama ne tik dėl seksualinio „neraštingumo“, bet ir dėl sociokultūrinių faktorių įtakos.

Pasak britų mokslininkų, gyvenantys aktyvų lytinį gyvenimą jaunuoliai (iki 25 m.) dažnai santykiauja nesaugiai, nes jiems naudojimasis prezervatyvais reikštų nepasitikėjimą partneriu.  Be to, jau pats prezervatyvų turėjimo faktas asocijuojasi su turtinga partnerio seksualine patirtim, kas ne visiems atrodo patraukliai.

Palyginus su vyrais, moterų seksualinė laisvė praktiškai visuose kraštuose išlieka ribota, ir merginos kuklumas bei nekaltybė vis dar labiausiai vertinamos savybės.

Ypatingą nerimą tyrėjams sukėlė faktas, kad dauguma jaunuolių (abiejų lyčių) įvertindami galimą nesaugaus sekso riziką, pasikliauja tokiais nepatikimais požymiais, kaip partnerio/-ės išvaizda bei pažinties trukmė.
Jaunimui, net ir informuotam apie galimą riziką, naudotis prezervatyvais trukdo elgsenos stereotipai ir baimė atvirai kalbėtis apie seksą.


Šaltinis: kleo.ru