Deja, dauguma sutuoktinių porų po keleto bendro gyvenimo metų pajunta, jog kadaise liepsnojusi aistra ima gesti, virsdama geriausiu atveju – simpatija, o blogiausiu – įpročiu. Panašu, kad vokiečių mokslininkams pagaliau pavyko įminti šio pokyčio paslaptį: pasirodo, kad libido dingsta tik dailiosios lyties atstovėms… Pasak mokslininkų, moterų aistra mažėja todėl, kad ištekėjusios jos ima labiau pasitikėti savo partneriais.

Mokslininkai teigia, kad sutuoktinių poros seksualumas pasireiškia visiškai skirtingai. Vyrai net ir po keleto bendro gyvenimo metų trokšta savo partnerės artumo ne mažiau nei anksčiau. Tai savotiškas evoliucijos mechanizmas: vyras privalo būti seksualiai aktyvus, kad jo partnerė liktų jam ištikima. 
Ši mokslininkų išvada paneigia paplitusį mitą, kad vedęs vyras domisi tik svetimais sijonais...

Neseniai atlikto tyrimo duomenimis, po 4 santuokos metų mažiau nei pusė moterų vis dar jaučia aistrą ir trokšta reguliaraus sekso. Beveik visos moterys (90 proc.) teigia, jog ir po keleto bendro gyvenimo metų iš savo vyrų tikisi švelnumo ir meilumo.

Stipriosios lyties atstovai bėgant metams nebejaučia ankstesnio poreikio švelnumui ir meilumui: tik ketvirtadalis anksti vedusių 30-ečių teigia, jog trokšta švelnių partnerės glamonių.

Vokiečių mokslininkai šias išvadas padarė apklausę daugiau nei 50 žmonių (30-45 m.), kaip keitėsi jų seksualiniai troškimai per visus santuokos metus.

Šis tyrimas patvirtino ir seną kaip pasaulis tiesą – išsiskyrimas sužadina sutuoktinių aistrą, sušildo jų tarpusavio santykius.

 

Šaltinis: utro.ru