Atlikę keletą tyrimų, ekspertai padarė išvadą, kad vegetarizmas nekenkia vaikų sveikatai bei vystymuisi. Tačiau atkreipkite dėmesį į tai, kad vegetarizmas yra kelių skirtingų rūšių. Kai kurie vegetarai visiškai atsisako mėsos, kiti vengia bet kokių gyvūlinės kilmės produktų, tokių kaip pienas ir kiaušiniai, ir netgi šalutinių produktų – želatinos, saldainių, treti valgo tik vaisius ir t.t. Vien tik augalinės kilmės produktų vartojimas yra nepakankamas besilaukiančioms moterims ir augantiems mažyliams. Jiems gali trūkti reikiamo baltymų kiekio bei energijos.

Reikia kruopščiai subalansuoti mitybą: reikiamą baltymų kiekį bei energijos galima gauti valgant riešutus, sojos produktus, košes ir ankštines daržoves. Vaikams iki 7 m. rekomenduojama duoti tik smulkintų riešutų.

Nėščioms moterims ir vaikams ypatingai svarbu gauti pakankamai mineralų (kalcio, geležies ir cinko). Vegetariškuose patiekaluose paprastai yra pakankamas vitaminų kiekis, išskyrus vitaminą B12, kurio esama gyvulinės kilmės produktuose. Todėl nėštumo ir žindymo metu moterys vegetarės turėtų papildomai vartoti vitaminą B12, arba gerti sojos pieną, praturtintą šiuo vitaminu.

Iki 6 mėn. amžiaus mažyliai gauna tinkamą maitinimą gerdami mamos pieną. Vaikams – vegetarams iki 1 metukų yra specialių sojos produktų.
Manoma, kad viena naudingiausių vegetarizmo formų - Ovo-lakto vegetarai, kurie į savo vegetarišką dietą įtraukia ir pieno produktus, ir kiaušinius. Tokie vegetariški patiekalai turi pakankamai baltymų. O idealiausiai maitinasi pusiau vegetarai (žuvų vegetarai), kurie valgo visus augalinius produktus ir žuvį bei jūros gėrybes.

Pienas yra būtinas

Iki 1 m. mažyliams baltymų reikia 4 kartus daugiau, nei suaugusiam žmogui. Mama, planuojanti auginti mažylį-vegetarą, turėtų žindyti savo kūdikį krūtimi bent jau pirmuosius 6 mėnesius. Jei ilgiau žindyti neįmanoma, patariama primaitinti jį vitaminais praturtintais sojos produktais.

Vegetariškų produktų įvedimas į racioną

Į 4-6 mėn. vaiko racioną palaipsniui įveskite vis naujų vegetariškų patiekalų (pieniška ryžių košė, bananas, obuolys, avokadas, šviežių vaisių sultys). 8-ą mėnesį galima pasiūlyti kiaušinį (iš pradžių – trynį, vėliau – baltymą), varškės, ankštinių daržovių košės, kruopų košių. Aštuntą mėnesį galima pasiūlyti ir sojos, kuri pakeis mėsą.

Nepamirškite, kad prie naujo patiekalo pratinti reikėtų pamažu: paragavus naujo pataiekalo, reikėtų padaryti 3-4 dienų pertrauką, kad patikrintumėte atsakomąją organizmo reakciją. Jei pasireiškė alergija (dažnai reakcija į kiaušinį), būtinai pasirodykite gydytojui.

Svarbiausia, kad vaiko racionas būtų įvairus, turtingas ir vitaminais, ir mineralais. Tai labai svarbu, nes mityba daro įtaką ir mažylio vystymuisi, ir mąstymui, ir judėjimui, ir energingumui.

Nėščioms moterims ir vaikams nerekomenduojama rinktis griežčiausių vegetarizmo formų.