Artėja ruduo su lietumi ir žema temperatūra. Ar pastebėjote, kad ant langų kaupiasi vandens garai, o kambarių sienos atrodo drėgnos?
Perteklinės drėgmės problema gerai žinoma tiems, kas gyvena senesniuose namuose ir kaimo namuose, tačiau ji kelia rūpesčių ir naujai apšiltintų namų gyventojams. Jei name nėra natūralios ventiliacijos, į kambarius nepatenka lauko oras, o iš jų nepasišalina susidaręs garų perteklius. Kambariuose pasidaro vėsu, ore tvyro nemalonus kvapas, o ant langų kaupiasi kondensato vanduo.
 

Nors problema gali neatrodyti rimta, tačiau nuolatinis drėgmės perteklius gali sukelti didelių nemalonumų. Patalpos, kuriose susikaupia daug drėgmės (pvz., vonios kambarys, virtuvė ar rūsys), yra jautriausios pažeidimams dėl per didelės drėgmės, nes jų paviršiai gali pradėti pelyti. Ant langų susikaupiantis kondensato vanduo gali patekti tarp lango rėmo arba skatinti juodojo pelėsio augimą tarp lango rėmo ir sienos.
 


Pelėsis sukelia alergiją. Tipiški jos simptomai yra, pavyzdžiui, odos sudirgimas ir kvėpavimo takų ligos. Drėgna aplinka patinka ir dulkių erkutėms, kurios taip pat skatina alergijos vystymąsi.


Žmonių temperatūros suvokimas priklauso nuo aplinkos drėgmės. Kai oro drėgmė didesnė nei įprastai, žmonėms dažnai atrodo, kad aplinkos temperatūra yra daug aukštesnė arba žemesnė, nei yra iš tikrųjų.
Tačiau ką daryti, kaip kontroliuoti drėgmės lygį patalpose? Geriausias sprendimas pašalinti perteklinę drėgmę namuose yra drėgmės rinktuvas, kuris surenka vandens garų perteklių ir sukuria malonią namų aplinką. Patalpoje palaikomas sveikas drėgmės lygis, kambario oras malonesnis, lengviau kvėpuoti, o paviršiai vonios kambaryje nebepelija.
„Ceresit“ drėgmės rinktuvai jau daug metų yra tikri Lietuvos vartotojų pagalbininkai rudenį. Patirtis rodo, kad „Ceresit“ drėgmės rinktuvai išties sėkmingai padeda kontroliuoti drėgmę. Drėgmės rinktuvai būna skirtingų tipų – trijų skirtingų dydžių prietaisai ir maži paketėliai. Prietaisą galima naudoti kambariuose, vonios kambariuose, rūsiuose, sandėliukuose ir kt. Mažus paketėlius galima dėti į stalčius ir sportinius krepšius, taip pat juos galima naudoti automobiliuose.
 
Tačiau drėgmės rinktuvai gali ne tik pašalinti drėgmės perteklių, jie gali ir padėti sukurti kambariuose ypatingą atmosferą. Norėdami sukurti atpalaiduojančią atmosferą, į savo drėgmės rinktuvą įdėkite aromaterapinę užpildomąją tabletę – asortimente yra trijų malonių aromatų ir neutralaus kvapo tablečių. Drėgmės rinktuvui nereikia elektros energijos, jis yra patogus ir draugiškas aplinkai – produkto likučius galima išpilti į kanalizaciją.
 

  

Daugiau informacijos rasite www.stopdregmei.lt