Kviečiame naudotis supermama.lt skaičiuoklėmis!

Nėštumo planuoklis


Džiugu, kad vis daugiau Lietuvos šeimų planuoja motinystę ir tėvystę. Planuojantiems siūlome patogią interaktyvią priemonę – nėštumo planuoklį. Nėštumo planuoklis padeda apskaičiuoti tinkamiausias pastoti dienas. Planuojame remdamiesi tuo, kad ovuliacija įvyksta menstruacinio ciklo viduryje, likus maždaug 14 dienų iki kitų moters menstruacijų.

Jei jums svarbi kūdikio lytis, šis planuoklis nurodys keletą veiksmų, kurie galėtų tai įtakoti; jie pagrįsti dr. Landrumo Shettleso moksliniais tyrimais bei Davido M. Rorviko tyrinėjimų, aprašytų knygoje "Kaip parinkti vaiko lytį: metodas, pagrįstas moksliniais įrodymais".

Artėjant ovuliacijai, tikimybė pastoti didėja. Tik būtina įsidėmėti keletą dalykų:
- ciklai, trunkantys ilgiau nei 35 dienas, yra per ilgi, kad būtų galima labai tiksliai apskaičiuoti;
- ciklai, trunkantys mažiau nei 21 dieną, yra per trumpi, kad būtų galima labai tiksliai apskaičiuoti.

Išbandykite čia:

Nėštumo kalendoriusNa, o sėkmingai suplanavę kūdikį, būsimi tėčiai ir mamos kviečiami naudotis Supermama.lt nėštumo kalendoriumi. Visas 40 savaičių mūsų nėštumo kalendorius bus Jums ir Jūsų vyrui geru patarimų ir informacijos apie nėštumą šaltiniu. Čia Jūs rasite informacijos, kaip kiekvieną savaitę keičiasi nėščios moters kūnas, kaip vystosi mažylis, sužinosite, kaip jis jaučiasi savo "namelyje", ir daug naudingų patarimų būsimiems tėčiams. Rekomenduojame peržvelgti informaciją apie tai, kas vyksta vieną savaitę prieš ir po dabartinės Jūsų nėštumo savaitės.

Skaitykite čia:
KMI ir kasdieninio kalorijų poreikio skaičiuoklė: paskaičiuok, kiek kalorijų kasdien tau reikia!


Nuo šiol supermama.lt lankytojai turi puikią galimybę specialia skaičiuokle, kuri sukurta remiantis Harris-Benedict Formule, sužinoti savo KMI ir kasdienį kalorijų poreikį.

Trumpai apie formulę: ji išvesta prieš daugelį metų, todėl dabar jai taikoma 20 proc. paklaida (priklausomai nuo žmogaus riebalų procentinio santykio bei kitų kintamųjų) todėl skaičiuoklė rodo +/- 5 proc. ir 20 proc. Taip susidarysite apytikrį vaizdą apie realų KMI ir bendro kalorijų poreikio dydį.

Dėl gyvenimo būdo kategorijų (sėslus, aktyvus ir t.t.): jų apibūdinimas nėra labai išsamus, tai tik gairės. Pvz., gyvenantis sėslų gyvenimo būdą, galbūt retkarčiais lengvai sportuoja, arba visai nesportuoja. O tarp „niekada“ ir „retkarčiais“ juk yra skirtumas. Pasirinkite kategoriją, artimiausią jūsiškiam gyvenimo būdui.

Formulė nenustatys itin tikslaus skaičiaus, tačiau gausite skalę, kurioje varijuos realus skaičius. Skirtingų žmonių medžiagų apykaita labai skirtinga, todėl jums gali prireikti kiek mažiau, arba daugiau kalorijų.

Ši skaičiuoklė yra tik vienas iš visų lieknėjimo priemonių arsenalo įrankių.

Paskaičiuokite, kiek kalorijų kasdien Jums reikia čia: