Anksčiau ar vėliau beveik kiekvienas vaikas prašo tėvų nupirkti dviratį. Vaikas nori pajausti lengvumo pojūtį, greitį ir pasimėgauti galimybe pasirinkti kryptį. Be to, dviračio pedalų mynimas teigiamai veikia bendrą vaiko vystymąsi: važinėjant dviračiu stiprinami kojų raumenys, gerėja koordinacija ir orientacija erdvėje. Vaikas vienu metu mokosi atlikti keletą veiksmų: minti pedalus ir sukti vairą, judėdamas pirmyn. Dabar belieka tik išsirinkti dviratį – prieš pirkdami atsižvelkite į savo vaiko amžių.
1–2 metai

Mažylis, dar neseniai pats sėdėjęs vežimėlyje, nori pats reguliuoti judėjimą. Tokio amžiaus vaikui tiks ryški, turinti pypsinčių žaisliukų, dekoratyvinių elementų triratė priemonė, kurios priekinėje arba užpakalinėje dalyje pritaisyta rankenėlė. Pastarąja pasinaudos tėvai, kai vaikas pavargs ir užsimanys būti vežamas. Tokių dviračių sėdynės neslidžios, yra pritaisytas stalelis su nugarėle, taip pat yra saugos priemonių, pvz., diržų, kurie užsegami vaikučiui ant pilvo.

2–4 metai

Transporto priemonė atrodo rimčiau nei anksčiau aprašytoji, bet vis dar su trimis ratais. Rankenėlė, kad tėvai galėtų vaiką vežti, jau nėra privaloma. Sėdynė gali būti kaip stalelio imitacija, bet įmanomas ir kitas variantas – sėdynė, primenanti tikrąjį dviračio balną, tačiau ji privalo turėti apsauginį bortelį. Svarbiausias reikalavimas – vairas privalo būti specialiai „įrėmintas“, taip sumažinamas apsisukimo apie savo ašį laukas. Tokio amžiaus vaikai dar nemoka ir negali gerai valdyti dviračio, o vairas staigiai sukantis gali skaudžiai sužeisti vaiką arba netgi numesti jį nuo sėdynės.

Pirkdami dviratį atkreipkite dėmesį į jo teikiamas galimybes reguliuoti sėdynės ir vairo aukštį – vaikui augant dviratis greit taps jam per mažas. Mažyliui daug džiaugsmo suteiks bagažinė – čia jis galės prisikrauti kastuvėlių, susidėti kitokių mielų vaikiškų smulkmenų.

4–7 metai

Jau drąsiai galima rinktis masyvesnę ir aukštesnę dviratę priemonę. Prie dviračio apsaugos dėlei gali būti pritvirtinti maži nuimami ratukai. Kol vaikas dar nemoka išlaikyti pusiausvyros esant dviems ratams, šie ratukai padės jam važinėti nebijant nukristi. Dviratį rinkitės pagal savo skonį ir kišenę.

Vaikas privalo išmokti stabdyti – tiesa ta, kad pradedantysis dviratininkas tikrai ne vieną kartą nukris. Paaiškinkite, kad krintant nuo dviračio jokiu būdu negalima ištiesti rankų, jei įmanoma – geriau nušokti nuo dviračio dar prieš šiam atsiduriant ant žemės. Jei vaikas mato, kad vis dėlto teks kristi, geriau jau kristi nugara, o ne nosimi į žemę! Nepagailėkite savo laiko – pasaugokite važinėjantį vaiką, padėkite jam išmokti valdyti naują transporto priemonę.

7–12 metų

Paaugliams skirti dviračiai – tai mažesnės suaugusiesiems skirtų dviračių kopijos; skiriasi tik rėmo masyvumas ir ratų platumas. Tokio dviračio grandinė uždengta – kad neįtrauktų kelnių.

Renkantis dviratį svarbu atkreipti dėmesį į stabdžius – geriau, kad vaikas stabdytų kojomis, nes prie rankinių stabdžių reikės daugiau laiko priprasti. Profesionalai pataria: duokite vaikui delnu suspausti tuščią gėrimo skardinę. Jei vaikui pavyks su ja susidoroti, vadinasi, jo ranka pakankamai stipri ir jis sugebės susitvarkyti su rankiniais stabdžiais.

Bendrosios rekomendacijos:

- Dviračio svoris iš pradžių svarbus vaiko tėvams, nes jie dviratį išneša iš namų. Paauglio turimo dviračio svoris neturėtų viršyti 10 kg.
- Plačios arba siauros padangos: padangų plotį rinkitės atsižvelgdami į vietovę, kurioje jūsų vaikas važinėsis. Plačios padangos sunkesnės, jos tiks važinėti neišmintais takeliais; tuo tarpu siauromis patogiau važinėti asfaltuotais keliais.
- Pedalų būna plastmasinių arba metalinių. Plastmasiniai greitai sulūžta, tinka toms transporto priemonėms, kuriomis važinės tik mažesnio amžiaus – mažiau sveriantys – vaikai.