{mosimage}Visais laikais puiki moters figūra buvo vienas pagrindinių kriterijų vertinant jos išvaizdą. Būtent dėl to dauguma “storulių”, perskaitę šiuos žodžius,  giliai atsidus. Jos tai tikrai žino, kaip nelengva žiūrėti į save veidrodyje, kai aplink vien ilgakojės manekenės, pasitempusios Holivudo žvaigždės ir ištvermingos jų pasekėjos. Negatyvus moters požiūris į savo kūną dažniausiai sukelia ir  nepasitikėjimą savimi. Kūno kalboje tai matyti iš nuleistų moters pečių, kuprotos laikysenos, įtemptos pečių juostos bei pilvo raumenų. Užspaustuose raumenyse sulėtėja energijos apykaita, juose dar lengviau kaupiasi nereikalingi kilogramai, išvaizda suprastėja, ir vėl auga nepasitikėjimas savimi. Šis ciklas gali kartotis ir kartotis. 

Išvaizda – veido linijos, figūra ar aprangos stilius – atspindi mūsų savijautą, įsitikinimus, vertybes, savęs vertinimą ir požiūrį į aplinkinį pasaulį. Kaip jau minėta, troškimas išlikti lieknai ir gražiai moteris lydi jau daugelį kartų. Todėl šiais laikais yra sukaupta dešimtys moksliškai pagrįstų, šimtų žmonių išbandytų  būdų atsikratyti viršsvorio. Daugelį kartų girdėjote apie fizinį krūvį, kalorijų mažinimą, subalansuotą mitybą ir medžiagų apykaitos stabilizavimą. Visi šie metodai biologiniai, ir dauguma žmonių būtent jais pasitiki. Tačiau šiais laikais atsirado daugybė naujų metodų – specialios žolelės, preparatai, treniruokliai, masažai, hipnozės ir psichoterapija.

Jaunos mamytės, ir ne tik jaunos, labai susirūpinę, kaip greičiau po gimdymo atgauti buvusias formas, vėl įlįsti į senuosius drabužius, tapti seksualiomis ir gražiomis partneriui. Kaip tyčia, būtent jos turi daugybę pateisinamų priežasčių, dėl kurių tikslas taip ir lieka nepasiektas: “Aš maitinu kūdikį, man reikia valgyti už du”,  “Aš tiek priaugau nėštumo metu, kad jau niekada nebūsiu tokia liekna, kokia buvau”, arba “O kas iš to? Aš tiek laiko praleidžiu su kūdikiu, kad vyras jau seniai nebekreipia į mane dėmesio”.

Kodėl tiek daug moterų taip ir lieka apkūnios, nors egzistuoja tiek būdų ir metodų lieknėti? Pradėsime nuo to, kad tarp jų visada atsiranda dalis skeptikių. Išgirdę apie naujovę kovai su viršsvoriu, jos atsidūsta, manydamos, kad ir ši priemonė nepadės. Arba, apkūni moteriškė griebiasi bet kokios dietos, naujo metodo, išbando tai vieną, tai kitą per 3-4 dienas, o po to pasakoja visoms draugėms, kad nei vienas metodas netinka, ir ji vargšelė taip ir liks stora. Beje, būtent ši mintis jai leidžia neprisiimti jokios asmeninės atsakomybės ir palikti viską mokslui ir stebuklams. Kartais atrodo, kad daugelis besiliekninančių nori ne atsikratyti viršsvorio, o įrodyti, kad visi metodai – arba apgaulė, arba reikalauja neįmanomų pastangų, aukų ir disciplinos.

Kitas paplitęs būdas pabėgti nuo atsakomybės – suversti bėdą objektyviems dėsningumams: ligoms, genetiniam polinkiui, amžiui, “ne tiems” produktams ir pan. Be abejo, visa tai svarbu, bet  tai dar ne priežastis nuleisti rankas! Neužtenka valios pastangų, kantrybės? Bet juk niekas ir nesitiki išmokti groti smuiku per 3-4 dienas, ar ne?

Kai imate rūpintis figūra, labai svarbu ar jūs į kažką lygiuojatės ir ko siekiate. Svarbiausia užsibrėžti realų tikslą. Venkite “super-tikslų”, pavyzdžiui, pasiekti tokį idealų svorį, kiek svėrėte būdama 17-os! Sėkmingiausia strategija būtų lieknėti mažais žingsneliais, siekti nedidelių rezultatų ir kas savaitę stebėti kaip pamažu judate link tikslo. Daugeliui netgi išlaikyti vos žemesnį svorį už tą, kuris laikėsi pastaruosius 3-5 metus, jau yra didelis pasiekimas ir tuo galima didžiuotis!

Ką mums duoda viršsvoris? Svorio ir apimčių padidėjimas  psichologiniu atžvilgiu dažniausiai turi tam tikros naudos, todėl visos pastangos – dietos, pratimai – tampa neefektyvūs.  Pavyzdžiui, mes nuo vaikystės įpratę kiekvieną nemalonumą užglaistyti kokiu nors skanėstu, vadinasi, jei nesugebate griežtai laikytis dietos, jumyse giliai slypi vidinis nepasitenkinimas, depresija. Apkūnumas, kaip patrauklumo netekimo požymis, gali būti naudingas nepasitikinčiai savimi moteriai, kuri nesąmoningai vengia susipažinti, suartėti su žmonėmis. Dažnai bijoma ir patrauklesnių moterų konkurencijos. Tokiu būdu papildomi kilogramai ir centimetrai gelbsti nuo negatyvių emocijų ir konfliktų.  Jei pagalvotume apie šeimyninius santykius, tai apkūniai likti naudinga pavydžiai moteriai: “Kaip jis man bus ištikimas, kai aš taip baisiai atrodau, o aplinkui tiek ilgakojų gražuolių mini sijonėliais!” Kai moteris yra įsitikinusi, kad vyras neištikimas, jos viršsvoris pasitarnauja šio įsitikinimo patvirtinimui.
Kita galima priežastis – nenoras pripažinti savo seksualinio nepasitenkinimo. Dėl įsitikinimo, kad tik liekna moteris gali būti seksuali ir patraukli, moteris nesąmoningai renkasi apkūnumą, kad vyras vis rečiau prisimintų savo “vyriškas pareigas”. 

Įsitikinimai. Atsikratysite viršsvorio tik tuomet, jei iš tiesų to norėsite, jei sieksite tų privalumų, kuriuos įgysite tapę lieknomis ir pasitikinčiomis savimi. Iš pradžių reikia patikėti, kad į tikslą jus atves ne tas žmogus, kuris sukūrė lieknėjimo metodą, o jūs pati – jūsų tikėjimas, užsispyrimas ir noras. Ir tuomet jau nesvarbu, ką pasirinksite – dietą ar sportą, preparatus ar psichoterapiją.  Jei patikėsite SAVO galimybėmis ir žiūrėsite į pasirinktą metodą kaip į panacėją, sieksite tikslo greičiau, efektyviau ir svarbiausia – su malonumu! Iš esmės visi lieknėjimo metodai skelbia tą patį: reikia savimi rūpintis! Ir niekas už jus to nepadarys geriau.

Įprasta sakyti: “neužtenka valios pastangų”, bet tai nebūtinai reiškia, kad nesugebate savęs kontroliuoti, tingite ar esate priklausoma nuo maisto. Paklauskite savęs: ar iš tikrųjų norite sulieknėti? Ar pasiruošę pasikeitimams? Ar susitvarkysite su viskuo, ką patiria bet kuri liekna patraukli moteris? Po to, apmąstykite visas galimas pasąmonėj slypinčias jūsų pilnumo priežastis ir jas užsirašykite. Tai gali padėti siekti tikslo.
Tarkim, jūsų svoris susijęs su įpročiu patirti malonumą valgant daugybę skanėstų. Suraskite kitų jums priimtinų būdų savo malonumui tenkinti.  Jei pastebėsite savyje nerimą, nepasitikėjimą, seksualinį nepasitenkinimą, tuomet jums greičiau padės ne eilinė dieta, o psichologas.

Kai suprasite, kad ir jūsų sąmonė, ir kūnas yra iš tiesų pasiruošę keistis, beliks tik ramiai, užtikrintai, kantriai įvykdyti tai, ką užsibrėžėte. Nes “mėginti” atsikratyti viršsvorio, bet to nedaryti iš tiesų, yra tas pats, kas pasistatyti prieš save stiklinę  vandens ir “pasakoti” jai kokia jūs ištroškusi, vietoje to, kad imti ir išgerti...

Šaltinis: nlp-dhe.ru