{mosimage}Šis ginčas - senas, kaip pasaulis: moterys nuolat skundžiasi, kad vyrai - tyleniai, o vyrai nepatenkinti, jog moterys – labai plepios. Neseniai atlikti moksliniai tyrimai rodo, kad moteriški paplepėjimai mažina stresą ir, galima drąsiai sakyti, gelbsti jų gyvybę!
Pasak psichologijos prof. Shelley E. Taylor, moterų paslaptis ta, kad nuo daugelio gyvenimo stresų jas gelbsti malonūs pasiplepėjimai su draugėmis.


Vyrai stresines situacijas sprendžia taip: arba susitinka su priešu „akis į akį“ arba pabėga... O moterys elgiasi visiškai kitaip: priartėja ir susidraugauja su „priešu“. Pasirodo, tai dėl oksitocino – „draugystės, laimės hormono“. Jis išsiskiria ne tik gimdymo metu, maitinant kūdikį krūtimi, auginant vaikus, bet ir veikia raminančiai stresinėse situacijose.

Streso metu moterų organizme gaminasi būtent šis hormonas, skatinantis jas kreiptis pagalbos į draugus, aplinkinius ir kartu spręsti problemas. Vyrų organizme streso metu taip pat gaminasi oksitocinas, bet jo poveikį blokuoja vyriški hormonai – testosteronai. Pvz., po nelaimingo  eismo įvykio, moteris puola skambinti mamai, sesei ar draugei, o vyras pratrūksta: barasi, keikiasi, gniaužia kumščius ir pan.

JAV Harvardo medicinos mokykloje atlikti tyrimai rodo: kuo daugiau moteris turi draugių/-ų, tuo mažiau ji serga vyresniame amžiuje, tuo labiau džiaugiasi gyvenimu. Mokslininkai priėjo išvados, kad neturėjimas draugų bei patikėtinių lygiai taip pat kenksmingas sveikatai faktorius, kaip ir rūkymas ar viršsvoris. 
 
Šaltinis: medinfo.ru