{mosimage}Nuo teisingos suaugusiųjų priežiūros, nuo susirgusiam vaikui taikomo režimo labai daug priklauso, kaip greit ir kokybiškai mažylis sveiks. Sergančio vaiko judėjimo laisvė stipriai suvaržoma, iš jo akiračio pašalinami visi žaidimai, skatinantys aktyvią veiklą, judrumą.
Parinkite ligoniukui tokius žaislus ir užsiėmimus, kurie atitiktų jo sveikatos būseną.

    
     Jei mažylis jaučiasi prastai, vadinasi, turėsite pasirūpinti specialiais žaidimais, kurie tiktų žaisti gulint lovoje. Įsigykite staliuką-padėklą, statomą ant lovos (jis tinka ir maitinimui).

{mosimage}

     Nepaisant ligos ir vaiko nusilpimo, jo susidomėjimas žaisliukais liko toks pats! Todėl jį gali labai nuliūdinti ir sugraudinti tai, kad sunkiausiu ligos periodu iš jo kambario išnešti visi žaidimai. Leiskite mažyliui bent trumpam pasiguldyti žaislų šalia. Visi žaidimai turi būti ramūs. Jei vaikas žaisdamas staiga ima rodyti kaprizus, vadinasi, jis jau pervargo. Tokiu atveju reikia ramiai pasikalbėti su juo, nukreipti dėmesį kitur.

     Pasistenkite vengti nereikalingų dirgiklių: ryškios šviesos, triukšmingų garsų, sklindančių iš TV ar muzikinio centro. Sukurkite tinkamas sąlygas ilsėtis vaikučio nervų sistemai. Ypač reikia atrinkti žaislus: jie turėtų būti nedideli, lengvučiai ir neryškūs. Didelius ryškius, nors ir labai mėgiamus, žaislus reikia paslėpti. Patį mylimiausią leiskite pasiguldyti miegoti šalia. Negalima duoti sunkiai sergančiam vaikui naujų žaislų – jie sukels protinę ir emocinę įtampą. Žaislų neturi būti per daug. Jei jų labai daug ir jie netvarkingai mėtosi po visą lovą, tai privers vaiką judėti, o nukritę žemėn provokuos jų siekti. Tai išvargins vaiką. Patogūs ir naudingi galėtų būti žaidimai su magnetinėmis lentelėmis, prie kurių tvirtinamos įvairios detalės.

     Sergant kai kuriomis ligomis (vėjaraupiais, diateze ir kt.), vaikams labai niežti, peršti odą, jie vis kasosi rankytėmis. Čia pravers žaislai, kurie užims vaikučio rankas: mozaikos, konstruktoriai ir pan.

     Susirgus viršutinių kvėpavimo takų ligomis, plaučių uždegimu, neleiskite vaikui žaisti ant žemės, nes paprastai jie žaidžia pritūpę, suspausta krūtinės ląsta, o tai trikdo kraujo apytaką ir apsunkina kvėpavimą.

     Vaiką reikia atitraukti nuo minčių apie ligos simptomus. O tam reikia su juo užsiimti. Žaisdamas jis užsimiršta. Tačiau per didelis dėmesio rodymas, nepaliekant nei minutei jo vieno, nuolatinis nerimas dėl jo savijautos, bet kokio noro išpildymas gali baigtis tuo, kad vėliau mažylis pasijus ypatingas, galintis reikalauti bet kokių privilegijų, likti nebaudžiamas. Pasveikęs tikrai nenorės atsisakyti naujųjų privilegijų. Neleiskite vaikui pajusti, kad kol serga, gali būti išpildyti visi kaprizai. Yra tokių draudimų, kurie galioja net ir vaikui labai sergant. Antraip, pasveikus, jums teks susidurti su mažylio nepaklusnumu, užsispyrimu.
Jei mažyliui iki ligos trūkdavo jūsų dėmesio, meilės ir rūpesčio, greičiausiai, jam labai patiks sirgti. Nes kol jis serga, jūs visada esate šalia, pasiruošusi jam padėti. Duokite ligoniukui suprasti, kad ir jam pasveikus jūsų šiluma ir meilė nedings, jūs ir toliau jaudinsitės dėl jo ir mylėsite ne mažiau nei sergantį.

Šaltinis: kid.ru