{mosimage}Taip, būtent mažyliai, dar besikapstantys smėlio dėžėse, jau nebetelpa nei į kombinezonus, nei į vežimėlius. JAV 2002 metais daugiau nei 10 proc. vaikų nuo 2 iki 5 metų turėjo viršsvorio, skelbia "American Heart Association." Duomenys. 1994 metais analogiški rodikliai sudarė 7 proc.

Statistika neguodžia.
Nuo 1991 metų suaugusiųjų nutukimų skaičius nenumaldomai didėjo ir šiuo metu sudaro 75 proc. Tos pačios problemos, skaičiai ir tarp vaikų.
Daugelis suaugusiųjų mano, kad putlučiai mažyliai su keletu riebalinių raukšlyčių yra labai miela. O gastroenterologai ir dietologai trimituoja apie pavojų, nes vis dažniau nustatoma kad vidutinio ūgio paaugliai sveria 120-140 kg, vis dažniau vaikai suserga cukriniu diabetu, arterine hipertenzija  ir kepenų ligomis. Kai kurie vaikučiai išgeria net po porą litrų sodos vandens per dieną, kai tuo tarpu Kinijoje ir Japonijoje jis neparduodamas vaikams iki 19 metų, dėl įrodyto jo kenksmingumo. Tokiu tempu po 10-30 metų  insultų ir infarktų , diabeto ir nutukimo atvejų smarkiai padaugės.

Be to, remiantis statistika, beveik 1 milijonui paauglių nuo 12 iki 19 metų (arba 4,2 proc. visų šio amžiaus žmonių) nustatytas susirgimas, vadinamas metaboliniu sindromu. Jis diagnozuojamas, kai yra: didelė trigliceridų koncentracija kraujyje, mažas naudingojo cholesterino lygis, aukštas cukraus kiekis kraujyje ir padidėjęs arterinis spaudimas bei pastebima plati, didelės apimties talija. Visi šie parametrai didina riziką išsivystyti širdies kraujagyslių ligoms.

2002 m. JAV dėl širdies ligų mirė 927448 žmonės. Viršsvoris trumpina gyvenimą. Jei 40-etė nerūkanti moteris turi viršsvorio, jos gyvenimo trukmė sumažėja 3,3 metais, jei ji yra nutukusi - 7,1 metais.

Šaltinis: rusmg.ru