{mosimage}Dažniausiai mažylio kelionė pas dantukų gydytoją – ne pati maloniausia procedūra: išsigandęs gausybės keistų instrumentų bei tetų/dėdžių su kaukėmis ant veido vaikas, baigianti netekti kantrybės mama. Iš tiesų gydytis dantukus nėra nei baisu, nei skauda, tik reikia pasirinkti tinkamą specialistą, kuris ne tik profesionaliai gelbsti nuo karieso, bet ir moka užmegzti psichologinį kontaktą su vaiku, paverčia gydymo procedūrą įdomiu žaidimu.

Vaikui reikėtų apsilankyti dantukų gydytojo kabinete kartą į pusmetį. O tokiu svarbiu gyvenime momentu, kai pieninius dantukus keičia pastovūs dantys, būtų gerai pasikonsultuoti su stomatologu kas 3-4 mėnesius. Tai būtinybė. Vaikų dantukų emalis nėra labai tvirtas, be to, mažyliai labai mėgsta smaližiauti ir, neretai, ne itin kruopščiai išsivalo dantukus. Tai idealios sąlygos karieso monstriukams!

Kalbant apie vaikučių dantukus, stomatologai didžiausią reikšmę teikia profilaktikai. Ko gali išmokyti jūsų vaiką geras dantukų gydytojas? Pirmiausiai, rūpintis savo burnos ertme: reguliariai valyti dantukus su šepetėliu ir pasta, praskalauti burną po valgio. Antra – gydytojas pasirūpina dantukų emalio stiprinimu. Tradicinis būdas – dantukų padengimas specialiu laku. Ką tik prasikalę nauji pastovūs dantukai labai pažeidžiami. Ant jų yra daugybė griovelių, duobučių, kuriuose užsilaiko maisto likučių. Stomatologai rekomenduoja nuo 7 iki 12 m. amžiaus vaikams atlikti šių nelygumų hermetizavimą. Hermetiko sluoksnis reikiamose vietose padengia emalį, o sutvirtinimui švitinama specialia lempa. Procedūra visiškai neskausminga, o profilaktinis efektas išlieka apie 2 metus. Jei karieso vis dėlto atsirado, dantis būtina gydyti. Beje, gydomi ir pieniniai dantukai.

Labai svarbu, kad vaikas nebijotų stomatologo kabineto. Aišku, gydytojas negali persirengti kiškio ar meškučio kostiumu, bet pademonstruoti vaikui, kaip bus gydomi dantukai ant žaislinio krokodilo ar kito žaislo tikrai gali. Dar labai padeda žaismingų formų (pvz. automobilio) kėdės, stebuklingi akiniai, rodantys animacinius herojus ar specialus skanus burnos skalavimo skystis.

Na, bet vaikas yra vaikas, ir jei jau nusprendė nesižioti, labai sunku bus įtikinti elgtis kitaip...

Medafarm.ru