{mosimage}Europos vaistų agentūra rekomenduoja sustabdyti vaikams skirtos vakcinos "Hexavac" registracijos galiojimą, nes kilo abejonių dėl jos apsaugos nuo hepatito B patikimumo.

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos gavo raštą iš farmacijos kompanijos "Sanofi Pasteur", kad ji nebetieks į Lietuvą "Hexavac" vakcinos tol, kol bus priimtas galutinis spendimas dėl iškilusių abejonių jos patikimumu.

Kompanija taip pat įsipareigojo inicijuoti visų nepanaudotų "Hexavac" vakcinos dozių sugrąžinimą.

Ar vaikams skirta vakcina bus pripažinta galiojanti, spręs ją įregistravusi Europos Komisija.

Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos duomenimis, "Hexavac" yra vakcina, apsauganti kūdikius ir vaikus nuo šešių ligų: difterijos, stabligės, kokliušo, hepatito B, poliomielito ir b tipo Haemophilus influenzae.

Sustabdyti "Hexavac" registracijos galiojimą Europos vaistų agentūra rekomendavo aptikus sumažėjusį hepatito B komponento imunogeniškumą - organizmo atsaką į vakciną, dėl kurio susidaro apsauga nuo ligos.

Manoma, kad ilgalaikės apsaugos nuo hepatito B patikimumas galėjo sumažėti dėl hepatito B komponento gamybos nepastovumo.

Vaikams, kurie yra paskiepyti "Hexavac" vakcina, skubiai skiepytis nuo hepatito B kol kas nepatariama. Kokio amžiaus kūdikius ir vaikus reikėtų dar kartą skiepyti norint užtikrinti jiems ilgalaikę apsaugą nuo hepatito B, paaiškės atlikus papildomus tyrimus.

"Hexavac" vakcina atšaukta ne tik Lietuvoje, bet ir Austrijoje, Čekijoje, Graikijoje, Italijoje, Kipre, Prancūzijoje, Slovakijoje, Švedijoje ir Vokietijoje.

ELTA