Tėvų pasirinktas auklėjimo stilius gali išprovokuoti vaiko nutukimą arba viršsvorio augimą ateityje. JAV mokslininkų atlikto tyrimo rezultatai rodo, kad labiausiai rizikuoja priaugti viršsvorio tokie vaikai, kuriuos tėvai auklėja ypač griežtai, kuriems taikoma daugybė draudimų. Tokie vaikai net 5 kartus dažniau viršija vidutinio svorio rodiklius savo amžiaus grupėje.

 

Lygiai taip pat nieko gero sveikatai neduoda ir laisvas auklėjimas, kai vaikams niekas nedraudžiama. Linkusių nusileisti mažyliams tėvų vaikai 2 kartus dažniau nei kiti bendraamžiai turi viršsvorio problemų. Pasak tyrėjų, optimaliausias yra “atsakingasis” auklėjimo stilius: kai tėvai kontroliuoja vaiko elgesį, tačiau įdėmiai įsiklauso į jo norus ir prašymus.

Tyrime buvo panaudota 872 pirmokų mokinukų duomenys, sukaupti JAV nacionalinio vaikų sveikatos ir vystymosi institute. Viršsvoris nustatytas 11 proc. tyrime dalyvavusių vaikučių.

Panašių rezultatų buvo galima tikėtis. Nes jau ankstesni tyrimai buvo įrodę, jog tarp atsakingo auklėjimo stiliaus bei vaikų gebėjimo save kontroliuoti ir sėkmingai mokytis yra ryšys.

Šaltinis: MIGnews.com