{mosimage} Į baseinus vaikai paprastai vedžiojami šaltuoju metų laiku, kuris sutampa su šildymo sezonu. Žiemą ir pavasarį vaikų oda būna labai sausa ir jautri. Todėl susiruošus į baseiną reikia gerai pagalvoti, kaip tą jautrią odelę apsaugoti.

Mamos į baseino krepšelius pirmiausia krauna muilą. Mažiems vaikams jo tikrai nereikia. Geriau nupirkite švelnių prausimosi emulsijų ar prausimosi aliejuko. Paprastai vaikučiai nuprausiami prieš treniruotę ir po jos. Visiškai pakaks kelių lašų aliejingos prausimosi priemonės, o veidui plauti pakaks tik vandens, nereikia jokio muilo ar emulsijos.

Baseine vandenyje yra ištirpusių dezinfekuojamųjų priemonių, kurios agresyviai veikia odą. Todėl į baseiną būtina neštis skystesnio ir riebesnio kremo. Kremu reikia patepti vaiko veiduką prieš treniruotę, o po plaukiojimo ir dušo visą vaiko kūną reikėtų ištepti skystesniu kremu (emoljentu). Ypač kruopščiai reikėtų ištepti rankytes ir kojas. O išeinant į lauką reikia veiduką vėl patepti riebesniu kremu (po plaukimo oda išbrinksta, tampa dar jautresnė vėjo gūsiams, temperatūrų kaitai).
Vakare vaikutį nurengus dar kartą apžiūrėkite jo odą - ar nepleiskanoja kokia vieta? Ypač jautrūs šoniniai paviršiai - rankų, šlaunų ir blauzdų oda. Jei atsirado spuogelių ir bėrimų, dėmių, pūlinukų, mazgelių, vadinasi, tai jau nebe sausos odos problema, reikia kreiptis į dermatologą.

Šaltinis: Mamos žurnalas, 2003 m. Nr. 4