{mosimage}Pramogų industrija vietoje nestovi. Turime vaikų klubų, žaidimų kambarių, kavinių, teatriukų, siūlančių mamoms ir tėčiams padėti surengti savo mažyliui įdomią ir nepamirštamą gimtadienio šventę.

Gimtadienis namuose.

Paprastai gimimo dienos šventei pradedama ruoštis iš anksto. Apgalvojama gimtadienio dovana, sudaromas svečių sąrašas ir sprendžiamas pagrindinis klausimas – šventės vieta.  Kai kurie tėveliai daug nemąstę užsako žaidimų klubą, atiduoda savo mažylį su svečiais į animatorių rankas, ir nebesuka galvos nei dėl organizacinių reikalų, nei dėl meniu. Tačiau jei tai per brangu, gimtadienis, su visais indų plovimais, organizuojamas namuose. Svarbiausia – sukurti namuose šventinę atmosferą. Būtinai pagaminkite ir pakabinkite plakatą: „Su gimimo diena!” Ant sienos skirkite vietos vaiko darbų „personalinei parodai“. Tai gali būti jo piešiniai, eilėraštukai ir visa tai, ką jis sukūrė per pastaruosius metus. Atėję svečiai būtinai pagirs mažylį ir jis bus be galo laimingas. Norėtumėte, kad jis atsikeltų su šypsena veide? Tuomet nepatingėkite naktį, kol jubiliatas dar miega, pripūsti tiek spalvotų balionėlių, kiek tik leis jūsų jėgos. Pridėliokite jų visur aplink taip, kad net kojos nebūtų kur pastatyti! Ryte efektas bus didžiulis – garantuotai pagausite puikių akimirkų fotografuodami mažylį!

Apie dovanas. Jei vaikas turi konkretų norą, pavyzdžiui, nori dviratuko – viskas aišku, o jei jūsų mažylis dar pats nežino ko nori? Tokiu atveju patariama nupirkti daugiau skirtingų nebrangių smulkmenų: kuris nors iš tų žaisliukų tikrai patiks mažyliui. Šis variantas geresnis už vienintelį žaisliuką ir dėl to, kad galima dovanoti ne visus iškart. Per visą gimtadienį vaikas gali rasti dovanėlių išslapstytų įvairiausiose buto vietose. Pvz., paprašote vaiko nunešti palaidinę į skalbimo mažiną, o jis ten randa naują kamuoliuką. Vaikas tikrai bus kupinas teigiamų emocijų!  Ir t.t.

Šventinis meniu priklauso nuo jūsų vaiko ir jo svečių mėgstamų patiekalų. Be to, reikia turėti galvoje, kad vienas negali valgyti rūkytų gaminių, kitam galbūt alergija pieniškiems produktams ir pan. Visiems, žinoma, neįtiksi, tačiau pasitarti su vaikų tėveliais reikėtų. Vaikai mėgsta paišdykauti prie stalo, todėl geriausia nupirkti šviesios spalvos sulčių, nes vyšnių, mėlynių, braškių sultys sunkiau išsiplauna...

Jei dovanėlės jau įteiktos, torto žvakutės ar fejerverkai jau užgeso, gimtadienio dainelė sudainuota, pats laikas pagalvoti apie žaidimus. Galima parodyti vaikams lėlių teatrą (dabar parduotuvėse pilna įvairių personažų-lėlių, užmaunamų ant rankos, skirtų vaidinimams). Nesvarbu, kad nesate režisierė ar teatralė, kad ir ką suvaidintumėte, vaikai bus sužavėti. Spektaklio pabaigoje lėlės gali įteikti jubiliatui dar vieną smulkią dovanėlę. Tai gali būti animacinių filmukų diskas/kasetė. Tuomet visi vaikai galės iškart ją peržiūrėti. O jūs tuo tarpu galėsite pakelti taurę šampano į vaiko sveikatą ir atsipūsti.

Klounas

Kartais tenka pamatytų reklaminių skelbimų, kuriuose siūloma užsakyti savo vaikučio gimtadienio šventei kokį personažą: klouną, piratą, fėją ir pan. kaip nesusigadinti šventės ir pasirinkti profesionalų, tinkamą personažą? Paskambinkite nurodytų reklamoje telefonu ir sužinokite siūlomos programos temą, scenarijų. Nurodykite savo atžalos amžių (būna ir tokių klounų, kurie sužino vaiko amžių tik pamatę žvakutes ant torto...). Juk viena ir ta pati programa netiks penkiamečio ir dvylikamečio paaugliuko gimtadieniui!

Beje, kviestis personažą į jaunesnio nei 5 metų mažylio gimtadienį, reikėtų atsargiau. Daugelis mažylių jų paprasčiausiai išsigąsta. Jei jums labai norisi klouno, paprašykite, kad jo grimas būtų ne per ryškus, galbūt užteks tik peruko ir nosies.

Paklausinėkite organizatoriaus apie rengiamų konkursėlių užduotis, nesigėdykite duoti pastabų dėl užduočių sunkumo, formuluočių, kad vaikas tikrai jas suprastų. Geriau aptarti programėlę iš anksto, kad nereiktų vėliau aiškintis gimtadienio šventėje.

Kai aptarinėsite programą, papasakokite apie savo vaiko pomėgius. Jei auginate mažą intelektualą, jam labiau patiks mįslės, viktorinos ir rebusai. Jei vaikas labai muzikalus, užduotys galėtų būti muzikinės (atkartoti ritmą, sudainuoti, atspėti melodiją...) Žodžiu, vaikas turi pasijusti šventės lyderiu ne tik todėl, kad jis jubiliatas, bet ir dėl to, kad kažką moka ir žino. Pasirūpinkite prizais. Kartais samdytas personažas jų turi vos keletą, todėl pasiruoškite visiems vaikams smulkmenų: lipdukų, ledinukų ir pan. (perduokite juos renginio vedėjui).

Žaidimų klubas

Jei nusprendėte gimtadienį švęsti žaidimų klube, kuo vadovaudamiesi jį renkatės? Aktualiausias turbūt piniginis klausimas. Suskaičiuokite kiek kainuos bilietai visiems vaikams, jų tėveliams ir nusišypsokite! Personažo, linksminančio vaikus, paslaugos paprastai dar kainuoja atskirai. Animatoriai dažnai pasiūlo išpiešti vaikučiams veidus: katytės ūsus, nosis ir t.t.,  pasipuošti piratų skarelėmis ir pan. Beveik visuose žaidimų klubuose galima rasti labirintus, kalnelius. Vaišes organizuokite po to, kai vaikai iki soties bus prisidūkę juose. Jei vaikutis dar visai mažas, jam gali būti pavojinga žaisti kamuoliukų baseine ar kt. kartu su paaugusiais vaikais. Po apsilankymo triukšmingame vaikų pilname klube, maloniausia bus grįžti į jaukius tylius namus, kur galėsite su džiaugsmu prisiminti savo atžalėlės atėjimą į pasaulį ir  stebėti, kaip mažylis džiaugiasi naujais dovanotais žaislais.

Šaltinis: kleo.ru