{mosimage}Turbūt neįmanoma išvardyti visų beprotybių, kurias krečia visiškai rimti žmonės Šv. Valentino dieną. Kiekviena tauta švenčia Šv. Valentino dieną skirtingai.

Britai šią dieną siunčia meilės laiškus ne tik savo draugams ir pažįstamiems, bet ir savo naminiams augintiniams (kaip miela, ar ne?) :).
 
Anglijoje ir Škotijoje jaunuoliai traukdavo burtus, kuriam kokia mergina atiteks draugauti visus metus. Ši madinga tradicija paplito ir kaimyninėse šalyse. 

Konservatyvieji vokiečiai atkakliai mano, kad Šv. Valentinas - psichinių ligonių globėjas, todėl šią dieną puošia psichiatrines ligonines rausvais kaspinais. Vyksta ir specialios pamaldos koplyčiose.

Austrijoje šią dieną  vyrai ir vaikai dovanų negauna. O vyrai savo mylimosioms perka gėlių, šokoladinių saldainių ir būtinai gražų valentinuką. 
 
Į JAV Šv. Valentino diena atkeliavo iš Anglijos. Užfiksuota, kad buvo švenčiama dar 1777 m.  Amerikietė mergina manydavo esanti pati nelaimingiausia pasaulyje, jei šią dieną jos pašto dėžutė būdavo tuščia. Tačiau šiandien taip nebenutinka. Reklaminės kampanijos nesnaudžia ir maksimaliai išnaudoja šią dieną. Ši diena atneša didžiulį pelną suvenyrų gamintojams, gėlininkams. Paštas JAV būna maksimaliai apkrautas darbu. Išleidžiamas net specialius pašto ženklas, galiojantis tik tą dieną, kvepiantis skirtingais aromatais. Vienas Meilės dienos simbolių - širdelė. Širdies forma daromos gėlių puokštės, kepami pyragai.

Praėjusio amžiaus pradžioje amerikiečiai savo nuotakoms siųsdavo marcipanų. Marcipanuose yra daug cukraus, kuris tuomet buvo labai brangus. Vėliau, 1800 m. ėmus gaminti karameles, ant jų užrašydavo meilės žodžius, dažydavo jas baltai ir raudonai. Raudona spalva reiškė aistrą, o balta - meilės tyrumą. 50-aisiais metais saldainius jau pakuodavo į širdelės formos kartono dėžutes.

Japonijoje  Šv. Valentino dienos tradicija atsirado vos tik viena didelė kompanija ėmė gaminti šokoladą. Šokoladas - vis dar viena populiariausių dovanėlių Meilės dieną. Solidūs vyresni vyrai tradiciškai pakviečia savo damą į restoraną romantiškos vakarienės, dovanoja gėlių ir papuošalų.
Japonai ypač originalūs - jie vasario 14-ąją (savotišką "kovo 8-ąją vyrams") dažniausiai dovanas dovanoja tik vyrams.
Šią dieną moteris gali prieiti prie bet kokio jai patikusio vyriškio ir pasisiūlyti jam į žmonas. Ir nei vienas vyras neturėtų jos įžeisti atsisakydamas, paprasčiausiai vietoje rankos ir širdies mainais turi padovanoti šilko suknelę.


Prancūzai Šv. Valentino dieną dovanoja papuošalus. Galantiški prancūzai pirmieji ėmė siuntinėti valentinukus - ketureilius apie meilę.

Ramūs lenkai šią dieną aplanko Poznanės metropoliją. Tikima, kad ten yra Šventojo Valentino  galios, o virš pagrindinio altoriaus yra jo stebuklingoji ikona. Lenkai tiki, maldos ten gali padėti meilėje.

Nerūpestingi italai  švenčia Įsimylėjėlių dieną visai kitaip. Jie būtinai dovanoja savo mylimiems žmonėms dovanų, daugiausia saldumynų. Italijoje ši diena taip ir vadinasi - "Saldžioji".


Skirtingos tautos - skirtingos tradicijos, tačiau visose šalyse buvo ir yra populiaru šią dieną susituokti ar susižadėti. Meilė - visada šventė!

Šaltinis: km.ru