{mosimage}Šią mielą šventę galima palyginti su auditoriaus atvykimu... Staiga išaušta diena, kai visiems prisireikia pademonstruoti, kad: 
a) asmeniniame gyvenime yra viskas puiku!

b) ir net šauniau nei pas kitus (paprastai pateikiami daiktiniai įrodymai, blogiausiu atveju – nuotraukos)

c) išsiaiškinate pagaliau savo jausmus: „myliu aš „tą nevidoną“, ar nemyliu?! O jei myliu, tai kodėl turėčiau atsisakyti šventės?“

O Vokietijoje Šv. Valentinas laikomas psichinių ligonių globėju. Šią dieną psichiatrinės ligoninės išpuošiamos rožiniais kaspinais, o maldos namuose laikomos specialios mišios už visų „dvasios ligomis“ sergančių sveikatą.

Japonijoje Šv. Valentino diena – savotiškas vyriškas „kovo 8-osios“ variantas. Šią dieną vyrai nuo moterų gauna sveikinimų ir dovanų. Be standartinių vyriškų dovanų (kaklaraiščiai, skutimosi reikmenys, tualetinis vanduo, piniginė), japonės būtinai dovanoja šokolado. Šokoladas būna dviejų rūšių: „giri“ – dovanojamas visiems draugams ir kolegoms, bei „chonmei“ – ypatingas šokoladas, dovanojamas tik pačiam mylimiausiam asmeniui.

Turbūt sudėtingiausia išvengti „tipiškų saldybių“, jei jūs iš tiesų mylite vienas kitą: vakarienė žvakių šviesoje, šampano purslai, seksualūs apatiniai ir širdelės, širdelės, širdelės... Kiti gi Valentino dieną švenčia kaip išmano. Tik variantų iš pirmo žvilgsnio nėra daug: ignoruoti šią dieną arba švęsti savaip. Pagal šį pasirinkimą, galima spręsti apie žmogaus charakterį bei jo asmeninio gyvenimo problemas.

Vienas sprendimų – daryti viską atvirkščiai

Amerikiečiai, kurie ir kalti dėl paplitusių po pasaulį šios šventės „saldybių“, patys pirmi nuo to ir nukentėjo. Pastaraisiais metais JAV pastebimos naujos tendencijos:  draugystė arba santuoka nutraukiama būtent Šv. Valentino dieną. Statistika rodo, kad net 50 proc. porų taip nutraukia ryšius. Priežastis analizavęs psichologas dr. Kiuglom savo disertacijoje rašo, jog kaltas:

- nenoras pirkti dovanas žmogui, su kuriuo iki kitų metų Valentino dienos tikrai neišgyvensi kartu;
- baimė, kad kartu praleidus šią dieną santykiai taps pernelyg rimti;
- baimė, jog aplinkiniai, pamatę jus leidžiant Šv. Valentino dieną kartu, pamanys, kad ketinate vesti.

Galima juos tik užjausti, jie kaip maži vaikai, rodydami savo panieką „valentiniškoms“ tradicijoms, elgiasi atvirkščiai. O nekreipti jokio dėmesio į šią dieną dar nemoka.

Kam tinka šis būdas? Žmonėms, labai pasitikintiems savimi. Tokia vasario 14-oji garantuoja, kad partneris atsimins ją visas likusias savo gyvenimo vasario 14-ąsias.

Kitas būdas – nešvęsiu šios šventės!

Kol mūsų šalyje šį šventė dar giliai neįsišaknijusi, galime sau leisti tokią prabangą – ignoruoti ją! Yra ir tokių, kurie apie šią dieną nieko nėra girdėję – laimingi žmonės!

Kam tinka ignoravimo būdas? Keista, bet daugeliui tinka. Tik žiūrint kur sudėliosite akcentus. Moterims, linkusioms į romantiškas isterijas, šią dieną geriau užsidaryti vonioje su buteliu vyno, paašaroti ir tūkstantąjį kartą paklausti savęs: „Kodėl jis su manimi taip elgiasi?“ Moterims, kurioms būdingas kolektyvinis mąstymas, geriau pasirūpinti trimis buteliais vyno ir, susitikus,  pakelti taures už „O mums ir taip gerai!” O jaunuoliams ir taip nereikia ieškoti priežasčių susitikimui bei tostams. Yra dar vienas variantas: būna tokių užimtų žmonių, kuriems net nešauna į galvą, kad vasario 14-ąją reikia kažkokių egzotiškų ypatingų staigmenų ir poelgių.

Trečias būdas – gyvuok ir parduok!

Didžiausiems cinikams: Šv.Valentino diena – puikus būdas pasipelnyti. JAV šią dieną dovanoms išleidžiama apie 14 milijardų dolerių. Didžiausio pasisekimo sulaukia originalios dovanėlės. Pavyzdžiui japonai sukūrė originalius Valentino atvirukus-prezervatyvus, o viena belgų kompanija pagamino šokoladukus su Kamasutra pozomis. Šitoks siurprizas populiarus įvairaus amžiaus žmonių tarpe. Paryžiuje gatvėmis važinėja Meilės autobusas-interneto kavinė. Kiekvienas, besijaučiantis vienišas, gali įlipti į jį, nusifotografuoti ir žmogaus nuotrauka iškart patalpinama į pažinčių portalą. Kaip manote, ar tie, kurie prigalvoja tokių dovanėlių ir pramogų neblogai pasipelno?..

Kam tinka šis būdas? Užkietėjusiems cinikams. Meilė – vienas nedaugelio jausmų, iš kurių galima gerai pasipelnyti. Nes tai šventa.

Ketvirtas būdas – kas nerizikuoja, tas negeria šampano

Vis dėlto pasiryžote švęsti Valentino dieną. Turite 2 gyvybiškai svarbias užduotis: išrinkti nebanalią dovaną ir sugalvoti nebanalų scenarijų. Universalių patarimų nedalinsime, nes universalių ir nėra.  Kam tinka šis būdas? Nepataisomiems romantikams ir įsimylėjėliams.

Autorė: Svetlana Malevič (Šaltinis: medportal.ru)