Nėštumas ir vaiko gimimas - nelengvas išbandymas ne tik moteriai. Mokslininkai tvirtina, kad kai kurie vyrai moters nėštumo metu gali jausti labai panašius negalavimus, kaip ir nėščioji. Tokias išvadas skelbia ir kasmetinis britų Sveikatos apsaugos ministerijos leidinys-gidas „Knyga apie nėštumą 2006“, kuriame kasmet būsimiems tėvams aiškinama apie tai, kokie išbandymai jų laukia nėštumo ir gimdymo metu, kaip pora turėtų išgyventi šį nelengvą periodą.

Šiais metais leidinyje be įprastų patarimų vyrams kuo labiau rūpintis ir palaikyti besilaukiančias žmonas, atsirado naujų žinių. Pasirodo, būsimieji tėveliai  šiuo periodu gali jausti specifinius fizinius negalavimus, kurie, kaip manyta anksčiau, yra būdingi tik nėščioms moterims.

Pasak tyrėjų, dažniausiai vyrus kamuoja nemiga, skrandžio sutrikimai, pykinimas. Tai yra tai, kas vadinama „nėščiųjų toksikoze“. Dažniausiai būsimam tėčiui tokius simptomus išprovokuoja stresas, bet dėl to jie netampa mažiau nemalonūs, nei moterims.

Negana to, gimus mažyliui, vyrus, taip pat kaip ir moteris, gali užklupti „pogimdyminė depresija“. Prislėgta tėvelių būsena pirmaisiais naujagimio gyvenimo mėnesiais labai neigiamai veikia vaikučio vystymąsi ir būsimą jo gyvenimą. Mokslininkai daro išvadą, kad šiuo sudėtingu periodu emocinės bei fizinės paramos reikia ne tik moteriai, bet ir vyrui. Matydamas kokias dideles permainas išgyvena jo partnerė, vyras neturėtų ignoruoti ir savo išgyvenimų.

Šaltinis: medinfo.ru