{mosimage}Ne viena mama, leidžianti savo vaiką į darželį, pasakoja, kaip sveikas buvęs vaikas, pradėjęs lankyti darželį, „nebeišbrenda“ iš slogų ir kosulių. Iš tiesų vaiko imunitetas dar nėra gerai susiformavęs. Nuėjusį į darželį jį užpuola virusai, su kuriais jo organizmas dar nemoka kovoti. Todėl mažylis neilgai trukus pasigauna slogą ar kitą negalavimą. Natūralu, kad darželį lankantis vaikas dažniau sirgs tol, kol jo organizmo imuninė sistema nepripras prie virusų ir bakterijų atakų ir neišmoks nuo jų apsiginti.


Tačiau yra keli būdai paruošti mažylio organizmą, kad jo susidūrimas su darželio virusais būtų mažiau skausmingas. Specialistai pataria:

Kuo daugiau vaikščiokite lauke

Kasdien 2 valandų pasivaikščiojimas lauke turi tapti taisykle. Tai jokiu būdu nereiškia vaikščiojimo po parduotuves ar judriomis užterštomis gatvėmis.

Nepersistenkite rengdami

Pernelyg šiltai aprengtas vaikas tampa neatsparus ligoms. Be to, suprakaitavęs vaikas gali greičiau peršalti. Jei vaiko sprandas suprakaitavęs, vadinasi, jis aprengtas per šiltai. Mažyliams tinkamiausias „kopūsto“ principas – apvilkti keliais sluoksniais drabužėlių, kuriuos galima lengvai nuvilkti ir vėl apvilkti.

Į lovytę – anksčiau

Einant į darželį, rytais reikės anksti keltis, todėl vakare vaiką reikėtų migdyti ne vėliau, kaip devintą valandą. Pastebėta, jog vaikai, kurie neturi dienos režimo, gulasi vėlai ir miega trumpai, serga dažniau, nei „tvarkingai“ išsimiegoję jų bendraamžiai.

Ar pakanka drėgmės?

Atkreipkite dėmesį į orą patalpose, kuriose daugiausia laiko praleidžia mažylis. Labai šiltas oras taip pat negerai, kaip ir pernelyg šilta mažylio apranga. Patalpas būtina vėdinti! Svarbu ir oro drėgnumas. Sausas oras išdžiovina kvėpavimo takų gleivines, ir jos tampa neatsparios ligų sukėlėjams. Jei negalite įsigyti drėkintuvo, pakabinkite nors šlapią rankšluostį.

Po ligos – savaitę namuose

Mažyliui pasveikus, patartina jo neišleisti į darželį dar 3 dienas, kad organizmas šiek tiek atsigautų ir sustiprėtų. Priešingu atveju, vaikas tuoj pat iš naujo susirgs, nes jo imuninė sistema dar nepasiruošusi kovoti su  naujais ligų sukėlėjais. Neišleisti į darželį – nereiškia įkalinti namuose. Vesti į lauką vaikutį galima, kai tik jis nustoja karščiuoti. Būtent pasivaikščiojimas gryname ore padeda organizmui sustiprėti.