{mosimage}

Kai jūsų dvynukams sukanka metai, jūs lengviau atsikvepiate: sunkiausia jau praeityje. Tai gera naujiena. Dar viena gera naujiena: antrieji dvynukų gyvenimo metai tėveliams bus labai įdomūs. Štai keletas paslapčių, kurios padės įveikti iškilusius sunkumus:

 

     1. Saugumo priemonės. Dvyniai antrais gyvenimo metais dažnai papuls į pavojingas situacijas. Nuo šiol galite rasti juos netikėčiausiose buto vietose: ant knygų lentynos, skalbyklėje, ar kišančius daiktus į rozetes, ventiliacijos angas ir t.t. Jei jūsų namuose staiga įsivyravo tyla – nesidžiaukite. Atvirkščiai, būkite dvigubai budresni.

     2. „Nuosava telefono būdelė“. Antraisiais gyvenimo metais vaikai labai triukšmingi ir reikalauja daug dėmesio. Turite susitaikyti su faktu, kad per visą dieną vargu ar atrasite progą ramiai paplepėti telefonu, jei tik neturite nuosavos telefono būdelės. Turėsite atidėti pokalbius vaikų pietų miego metui, arba būsite griežtesnė su dvyniais: vaikai turi suprasti, kad kai mama užsiėmusi, jie turi bent trumpai nurimti.

     3. Lipni juosta. Kaip šis daiktas susijęs su dvimetinukais? O kaip kitaip apsaugosite orkaitę, kad jie nelįstų vidun?..

     4. Gebėjimas rinktis tarp nepatogumo ir būtinybės. Nesutvarkytas butas – tai, be abejo, nepatogumas, bet ne pasaulio pabaiga. Neverskite savęs daryti visko ir visada. Vienintelis žmogus, kuris to iš jūsų tikisi – jūs pati. Kai vaikai kiek paaugs, atsiras daugiau laiko, tuomet galėsite išsišveisti butą iki blizgesio!

     5. Nesiekite tvarkos, kontrolės. Antraisiais dvynukų gyvenimo metais nei to, nei ano nepasieksite. Šio amžiaus vaikai be galo smalsūs ir bebaimiai; be to, jie visada turi bendražygį savo išdaigoms. Per 40 sekundžių, kol jūs išėjote įjungti skalbyklės, jie gali pridaryti tiek eibių, kad negalite to nė įsivaizduoti. Visada turėkite galvoje keletą dalykų: bet kokią netvarką galima sutvarkyti – tai tik laiko klausimas; antra: jei tai, ką vaikai sugadino, sudaužė nėra ypač vertinga, tuomet viskas gerai; trečia: jei tai buvo labai vertinga, ir sudužo, vadinasi, stovėjo ne vietoje.

     6. Kantrybė. Kad ir kaip juokingai tai skamba, bet daugeliu atvejų naudinga suskaičiuoti iki 10. Kai vaikai kažką iškrečia, pirmiausiai jums norisi užrikti. Tai natūralu. Bet reikia pasistengti atskirti, kurios iš išdaigų daromos norint pažinti aplinką ir būti savarankiškais, ir kurios išdaigos yra tiesiog nepaklusnumas. Būkite ramūs ir nuoseklūs reaguodami į „nusikaltimus“. Kartais vaiko nepaklusnumas turi vienintelį tikslą – įsitikinti, ar gali jus išvesti iš kantrybės. Neleiskite dvimečiui jus įveikti.

     7. Gera, patikima auklė (arba dvi). Kai dvynukams sukanka metai, susiraskite patikimą auklę. Galėsite su vyru vakarais kur nors išeiti. Jūs pagalvosite: „Tie išėjimai mums taip brangiai kainuos, kad geriau jau liksime namuose“, bet geriau į šias išlaidas žvelgti kitaip - kaip į investiciją į jūsų vedybinius santykius. Kas mėnesį iš biudžeto skirkite tam dalį pinigų.
 
     Antrieji dvynukų metukai bus pilni atradimų ir išgyvenimų. Jūsų vaikai augs kaip ant mielių. Visus sunkumus priimkite kaip pamokas, ir metai pralėks nepastebimai.

Šaltinis: Parent.ru