{mosimage}  "Svečiuodamasi mačiau, kaip draugė, maudydama vos metukų sulaukusią dukrą, į vonią bėrė jūros druskos. Tai pamatęs mūsų tuoj antrąjį gimtadienį švęsiantis Povilas taip pat panoro. Ar tokio amžiaus mažyliui ji tinka? Kokie priedai į vonią gali būti beriami metukų sulaukusiam mažajam?"

Jeigu jūsų sunūs sveikas ir gydytoja niekada neužsiminė apie jūros druskos reikalingumą, geriau jos į vonią neberti. Natūrali jūros druska (Juodosios ar Negyvosios jūros) skiriama vaikams, sergantiems odos ligomis.  Nepamirškite, kad sintetiniai jūros druskų priedai (kvapai ir aromatai) gali labai sudirginti mažylio odą, sukelti alergiją. Vonia su jūros druska tikrai neatstos buvimo prie jūros.

Aromatiniai aliejai tokiems mažiems vaikams irgi nerekomenduojami. Levandų, kėnių, rožių, pušų ar kitokių aromatų aliejai labiausiai tinka suaugusiesiems. Jie gali sudirginti mažylio gleivines ir odą, sunaikinti apsauginį odos sluoksnį, sutrikdyti rūgštingumą (ph). Juk dažniausiai aliejais susiviliojame kaip kvapia priemone, nors daugumos kvapas - sintetinis, tad poveikis ir nauda yra labiau įsiteigta...

Gydomieji, specialiai vaikams gaminami vonios aliejai yra skiriami gydytojo, kai mažylio oda sausa ir jautri. Vieni šių aliejų laikosi vandens paviršiuje, kiti pasiskirsto po visą vandenį. Išmaudžius mažylį vonioje su aliejais, riebalų plėvelė padengia odą ir ši ne taip sausėja.

Spygliuočių ar beržų pumpurų bei lapų eskstraktais, parduodamais vaistinėse ar ekologiškai švarių produktų skyriuose, irgi nereikėtų susižavėti. Jų kvapas labai stiprus ir gali alergizuoti mažąjį.

Jei mažylis sveikas, maudantis pakanka muilo be šarmų arba kitų, tik vaikams skirtų maudymosi priemonių. Norėdami kuo nors vaiką palepinti, būtinai pasitarkite su gydytoju. Beje, vienintelė nekenkianti mažylio maudynėms vonios priemonė - žolių antpilai. Ramunėlių, čiobrelių, mėtų, rozmarinų, klevų žiedų ar kitokių vaistinių arba kvapiųjų augalų antpilas pamalonins mažylį ir primins vasaros aromatus.

Kad maudynės būtų smagesnės, naudokite vaikams skirtas vonios putas, leiskite visada pasiimti žaisliukų, kuriais žaisdamas mažylis ne tik smagiai praleis laiką, bet ir lavinsis.

Šaltinis: Mažylis, 2003 Nr.9