Kai vaikas auga "neišlipdamas iš ligų", silpnutis, tėvai niekaip negali suprasti - ir į ką jis toks atsigimė? Juk visi giminėje – sveiki drūti. Pasirodo, ligų priežastis gali glūdėti pradžių pradžioje, kai jam atėjus į pasaulį, buvo pertraukta šilumos grandinė. „Šilumos grandinė“ – gana naujas terminas ir gimdyvėms, ir gimdymo namams. Pertraukta šilumos grandinė - grėsmė mažylio sveikatai.

Gimdymas – stresas ne tik motinai, juk mažylis iš gerai pažįstamos, drėgnos ir draugiškos terpės patenka į svetimą, sausą ir priešišką (jam taip atrodo) aplinką.

Jei naujagimis iškart paguldomas ant motinos krūtinės, jis išgirsta mamos širdies plakimą – jį jautė nuo pat pradėjimo momento. Vaikučio prisiglaudimas prie mamos iškart po gimimo – viena svarbiausių „šilumos grandinės“ dalių. Kad „šilumos grandinė“ nenutrūktų, daug pastangų įdėti nereikia. Pakanka šiltos gimdyklos, nusausinti naujagimį, užrišti kepurytę (nes daugiausia šilumos netenkama nuo galvos paviršiaus), užmauti kojines. O naujagimio svėrimą ir nuprausimą geriausia atlikti jau po kontakto su motina.



Taip pat labai svarbu, kad išvežami iš gimdyklos mama ir kūdikis jaustųsi šiltai. Dėl per žemos temperatūros gimdymo namuose ir skersvėjų 2/3 visų naujagimių patiria didelį stresą ir netenka imuniteto. Žymiai išauga ir rizika užsikrėsti infekcinėmis ligomis. Vaiko kraujyje sumažėja cukraus kiekis, dingsta apetitas, sutrinka širdies funkcijos, o kalorijos, kurios turėtų padėti kūdikiui vystytis, išeikvojamos normalios kūno temperatūros palaikymui. Kad to nebūtų, temperatūros režimas patalpoje turi būti nuo 26 iki 30 laipsnių šilumos. Antraip ligos lydės žmogų visą gyvenimą.  Baisiausia, kas gali nutikti dėl pertrauktos šilumos grandinės ir buvimo vėsioje patalpoje – kūdikio mirtis. Labai svarbu stebėti naujagimio temperatūrą, kvėpavimo ritmą, apetitą ir aktyvumą. Nuo senų senovės lietuvės moterys gimdė gerai prikūrentose patalpose ar net pirtyse, ir pribuvėjos neskubėdavo vos gimusius naujagimius išnešti nuprausti. Motinos šilumą turi papildyti aplinkos šiluma ir tuomet vaikai nuo pat pradžios augs sveiki.