Žiniasklaida mirgėte mirga pranešimais apie narkotikus vartojančius paauglius. Vis daugiau vaikų dėl pačių įvairiausių priežasčių pabando vartoti kvaišalus. O pamėginę kartą kitą, sunkiai jų atsisako. Kokios pačios dažniausios narkotikų vartojimo priežastys?
Pirmiausiai – šeimos problemos. Narkotikus dažniau vartoja tie paaugliai, kurie jaučiasi nesuprasti, neišklausyti, kurių tėvai neužmezga dialogo su savo atžalomis, arba ir patys tėvai vartoja įvairius svaigalus bei kvaišalus.

Kita priežastis – tai madinga ir įdomu. Jiems smalsu, koks gi jausmas apima pavartojus kvaišalų, o jei dar svaiginasi visa draugų kompanija… Kartais paaugliai, patekę į prastą kompaniją, patiria spaudimą ir prievartą pradėti vartoti narkotikus, antraip iš jų šaipomasi ir tyčiojamasi.

Narkotikus paaugliai pradeda vartoti ir apimti depresinės būsenos, neturėdami jokių gyvenimo tiklsų, patyrę nelaimingą meilę, didžiulį nusivylimą.

Kaip suprasti, kad vaikas vartoja narkotikus?

Įdėmūs tėvai gali pastebėti šiuos požymius:

- Vartojantys narkotikus paaugliai pradeda prasčiau mokytis, stipriai sumažėja ne tik pažangumas, bet ir pasikeičia elgesys: tampa agresyvūs, išsiblaškę, nesukaupia dėmesio ir greit pamiršta informaciją, praleidinėja pamokas.

- Nebesidomi jokia veikla, meta pomėgius, kurie anksčiau buvo artimi ir mieli.

- Nutraukia santykius su senais gerais bičiuliais ir susiranda nemažą būrį naujų pažįstamų.

- Kamuoja ryški nuotaikų kaita: nuo didžiulės euforijos - iki paranojos, nerimo.
 
- Nepaiso savo išvaizdos. Gali visą mėnesį ar dar ilgiau dėvėti tuos pačius drabužius…

- Užmaršumas. Labai greit pamiršta bet kokią informaciją.

- Nenoriai bendrauja su šeima. Staigus susvetimėjimas.

- Nuolat paraudę akys.

- Kūno svorio mažėjimas. Gali būti itin stiprus.

- Miego sutrikimai.

- Hiperaktyvumas, kuris gali greit nuslūgti.


Šaltinis: Efamily