{mosimage}Anksčiau ar vėliau tėveliams tenka apsispręsti: „Kas prižiūrės mūsų mažylį?“ Vieniems pasiseka iškart susirasti gerą auklę (o tai ne taip ir lengva!). Kiti visiškai pasitiki tik savo artimaisiais, todėl patiki mažylio priežiūrą močiutėms. O kai kurie tėvai niekaip negali apsispręsti, kas geriau: „auklė – ar močiutė?“

Iš tiesų padedančių apsispręsti faktorių nėra taip jau daug. Nors močiutė ir sutinka prižiūrėti mažylį, atkreipkite dėmesį į jos nusiteikimą: jei šis sprendimas buvo priimtas todėl, kad nebuvo kitos išeities, o ji jaučiasi labai besiaukojanti - nieko gero nelaukit. Pasistenkite iš dviejų blogybių pasirinkti mažesnę: nepatenkinta savo padėtimi, spinduliuojanti negatyvią energiją giminaitė, ar profesionali auklė, kuriai mokate algą ir visada galite duoti tikslius ir griežtus nurodymus bei instrukcijas.

Kokia yra „ideali močiutė“? Tokiai močiutei anūko priežiūra – džiaugsmas, ji pasiryžusi padėti savo vaikams bet kurią minutę, pasitiki jaunosios kartos nuomone mažylių auklėjimo klausimais.  Pagrindinė tokios močiutės nuostata: „Jie tėvai – jiems spręsti“.

Vis dėlto, praktika rodo, kad vaikai, kurių priežiūra ir auklėjimas buvo patikėti močiutėms, yra mažiau komunikabilūs, nesavarankiški, jiems sunku užmegzti pažintis su bendraamžiais, todėl sunkiau adaptuojasi mokykloje. Ar pastebėjote, kad parke vaikščiojantys su močiutėmis mažyliai dažniausiai laikosi atokiau nuo kitų vaikų, ir nepaleidžia močiutės rankos? O ir pačios močiutės neskuba pažindintis su jaunesnių už save auklių bei mamyčių kompanija. Geriausias yra „kombinuotas“ variantas: didžiąją laiko dalį, kol tėvelių nėra, vaiką žiūri auklė arba jis yra lopšelyje-darželyje, o su močiute anūkas lieka švenčių dienomis, savaitgaliais, per atostogas ir pan.

Pasverkime visus „už“ ir „prieš“

Labiausiai tėvus neraminantys dalykai, palikus vaiką kitų žmonių priežiūrai – mažylio saugumas ir sveikata. Galima pamanyti, kad šiuo atžvilgiu močiutės žymiai patikimesnės: kas gi geriau už jas pasirūpins, kad vaikutis būtų sotus, šiltai aprengtas, nelies žirklių, peilio, degtukų... Tačiau kita vertus, šiais laikais įvairių technologijų pagalba  taip paprasta stebėti ir kontroliuoti aukles. O štai jei močiutės požiūris į vaiko priežiūrą labai skiriasi nuo jūsiškio, šeimoje tikrai kils rimtų nesutarimų (o tai būtinai paveiks ir jūsų vaiką).

Kitas svarbus niuansas – pinigai. Visiems žinoma, jog puiki auklė kainuoja nepigiai. Jei nepriekaištingi šeimos tarpusavio santykiai jums brangesni už bet kokius pinigus ( ir matyti, kad nesusipratimų, trinties su močiute neišvengsite), teks pakratyti kišenes. O jei pažvelgtume į situaciją optimistiškiau – anūko bendravimas su močiute turi daugybę pliusų. Pagalvokite: kokia auklė gali papasakoti vaikui tiek pasakų ar tikrų istorijų apie jo tėvelių vaikystę; močiutei anūkas ar anūkė visada bus patys protingiausi, patys šauniausi ir geriausi; kas iškeps skaniausių pyragų ir išvirs gardžių uogienių, jei ne močiutė? Tarp močiutės ir anūko užsimezga nepaprastai artimas psichologinis kontaktas, kokio kartais nepavyksta užmegzti net ir tėvams.
  
Tiesa, kartais „močiučių auklėjimo pliusuose“ slypi pavojus – nukenčia disciplina. Ne veltui žodis „močiutė“ ne vienam mūsų asocijuojasi su lepinimu. Ir nors pastaruoju metu idėja, kad „vaikus reikia lepinti“ tampa vis populiaresnė, būtent dėl to kyla daugiausia  nesutarimų tarp vaiko tėvų ir močiučių. Kaip dažnai mes supermama.lt Forumo temose skaitome mamų nusiskundimus: „Po savaitgalio, praleisto su močiute, mano vaikas pasidarė visiškai nevaldomas, nebesusitvarkau!”

Jei jūsų šeimoje karaliauja absoliuti harmonija ir tarpusavio supratimas, o močiutės yra pasiruošę prižiūrėti anūkus kada tik beprireiktų – neatsisakykite jų pagalbos. Jei tarp vaiko tėvų ir močiutės juntama trintis, išsiskiria nuomonės pedagoginiais klausimais, geriau patikėti vaiko priežiūrą profesionaliai auklei. Taip jūs išsaugosite sutarimą šeimoje, o močiutė vaikui visada liks pati mylimiausia. 

Šaltinis: keng.ru - supermama.lt