{mosimage}Jei mama, pasibaigus vaiko priežiūros atostogų terminui, grįžta į darbą ir vaiko priežiūrą perleidžia seneliams bei močiutėms, ji turėtų žinoti, kad, palyginus su bendraamžiais, kurie lankė darželius arba kuriais rūpinosi profesionalės auklės, jų atžalėlės mokykloje mokysis prasčiau.

Tokių išvadų priėjo britai, atlikę tyrimą, finansuojamą Didžiosios Britanijos vyriausybės. Tyrimo išvados pateiktos darbe, kuris vadinasi: „Dirbančios mamos: kaip motinos darbas įtakoja vaiko raidą pirmaisiais jo gyvenimo metais?“

     Išvados privertė iš naujo peržvelgti vaikų darželių mokesčius bei auklių darbo užmokestį.

     Per pastaruosius 20 metų dirbančių mamų skaičius nepaprastai išaugo. Buvo ištirta 12 tūkstančių atvejų, kaip vaikai, gimę 1990 m., vystėsi  iki 8 metų, turint galvoje  jų motinų užimtumo faktorių. Vaikų protinis vystymasis buvo vertinamas pagal du rodiklius: raštingumą bei mokėjimą skaičiuoti. Statistiškai vidutinė motina tyrime – moteris, nuo 25 iki 35 metų, pabaigusi mažiausiai vidurinę mokyklą ir turinti gyvenimo partnerį.

     Mokslininkai buvo nustebinti, kad lemiamos reikšmės tam, kokią įtaką padarys mamos nebuvimas – teigiamos ar neigiamos – turi pasirinktas vaiko priežiūros variantas. Kitaip tariant, ar vaikas vedamas į lopšelį-darželį, ar jį prižiūri močiutės ir seneliai.

     Vaikai, kuriuos prižiūrėjo seneliai, mokykloje susidurdavo su sunkumais, o vaikų darželio lankymas ar profesionalios auklės priežiūra nuo to apsaugo.  Įdomu tai, kad jei mama užsiėmusi tik dalį dienos ir patiki vaiko priežiūrą seneliams labai ribotą laiką, mažylis vystosi normaliai. Dar vienas svarbus momentas: mamos išėjimas į darbą kenkia vaikui tik tuomet, jei jam dar nėra 18 mėnesių.

     Yra keletas priežasčių, dėl ko seneliai gali padaryti neigiamą įtaką vaikučio vystymuisi: jie nėra specialistai vaiko priežiūros klausimais; šie žmonės kartais nėra labai patenkinti tuo, kad jiems teks ištisas dienas būti su mažu vaiku; seneliai neretai pasijunta suvaržyti ir papuolę į spastus, kai jiems tenka rūpintis ir anūkais, ir suaugusiais vaikais, ir  senyvo amžiaus ligotais savo tėvais vienu metu.

     Geriausias variantas –  derinti vaikų darželio ar auklės paslaugas su senelių pagalba.

     Tyrėjai pastebėjo, kad ne tiek jau daug mamų samdo vaikams aukles iki jiems sueina 2 metai – galbūt dėl šios paslaugos kainų.

Šaltinis: materinstvo.ru