Vežimėlis – vienas būtiniausių mažylio kraitelio daiktų. Labai dažnai jauni nepatyrę tėvai, rinkdami vežimėlį kūdikiui, vadovaujasi dviem kriterijais: mados tendencijomis ir spalva, o ne vertina patogumą, eksploatacijos charakteristikas ir kokybę. 
Dar prieš įsigyjant vežimėlį reikėtų apgalvoti, kokius kūdikio poreikius jis turės patenkinti, kiek ilgai ir kaip bus naudojamas.


Vežimėliai pagal savo paskirtį bei funkcijas skirstomi į keletą tipų. Daugelis modelių turi papildomų aksesuarų: tentą, krepšį daiktams, sietelį nuo uodų, apsaugą nuo lietaus/vėjo ir pan. Jei ketinate daug laiko praleisti gryname ore, vertėtų įsigyti tokį modelį, kuriame būtų visi šie aksesuarai, apsaugantys nuo darganoto oro ar saulės.  

Kad išsirinktumėte tinkamiausią vežimėlį savo kūdikiui, pirmiausiai turite žinoti, kam reikalingos vienos ar kitos jo konstrukcijos funkcijos.

Vežimėlio sėdimos-gulimos dalies nugarėlė turi būti reguliuojama ir visiškai išsitiesti į horizontalią padėtį, kad gulinčio naujagimio stuburas būtų taisyklingoje padėtyje.

Saugumą suteikia mažiausiai 5-ių padėčių saugos diržų komplektas bei įvairūs atšvaitėliai ant vežimo detalių. Saugos diržai juosiami tarp kojų, per juosmenį, prisegami ir petukai.

Ratai su šarnyrais ir lingės užtikrina komfortą bei manevringumą. Daug patogumo suteikia pneumatinės padangos, kurių dėka vežimėlis per įvairią kelio dangą juda taip lengvai, kad net jautriausias mažylis nejaučia nepatogumų.

Jei tėvų ūgis gana skirtingas, reikėtų rinktis tik reguliuojamą rankeną turintį vežimėlį (keičiamas aukštis, padėtis), kad mama arba tėtis išėję pasivaikščioti nebūtų susikūprinę, nepavargtų rankos.

Jei vežimėlį naudoti ruošiatės ilgai, didelis pliusas yra „permetama“ vežimėlio rankena (keičiama jos padėtis). Tokiu būdu galima stumti vežimėlį tiek nugarėle, tiek priekiu važiuojamosios krypties atžvilgiu (kol kūdikis mažas, vežiojant norisi jį visą laiką stebėti, o jam paaugus, vežimėlio rankeną transformuojame, nes smalsus mažylis mėgsta dairytis į aplinką). 

Jei dažnai teks naudotis visuomeniniu transportu, įvažiuoti su vežimėliu į liftą,  pasidomėkite koks vežimėlio plotis ir rinkitės ne „kelioninę sistemą“, o tradicinį „miesto“ vežimėlį. Tokie vežimai pasižymi lengvesniu svoriu, yra kompaktiškesni ir turi mažesnius ratukus. Europoje vieni populiariausių – triračiai vežimai, nes labai patogūs, lengvai valdomi, puikiai važiuoja per siauresnius takelius, įėjimus, nelygumus.

Rinkdamiesi vežimėlį pasidomėkite ir audinio kokybe. Jis turi būti nepralaidus vandeniui, jo sudėtyje negali būti jokių kūdikio sveikatai kenkiančių medžiagų, lengvai valomas.

Na, o vežimėlio išvaizda ar spalva - tai paskutiniai rodikliai pagal svarbą. Svarbiausia, kad  Jūsų vaikas būtų saugus, o tėveliams - patogu. Tik tokiu atveju jūsų kasdieniai pasivaikščiojimai su kūdikiu bus malonūs bei lengvi.

Kviečiame komentaruose pasidalinti savo patirtimi ir patarti būsimiems tėveliams, besirenkantiems tinkamiausią vežimėlį!